Zwolnienia w Sony. Akcje firmy spadły już o 40 procent
Firma planuje gruntową reorganizację i oszczędności. Stracili już 6,5 miliarda dolarów.
Firma planuje gruntową reorganizację i oszczędności. Stracili już 6,5 miliarda dolarów.
Elektroniczny gigant Sony zapowiedział, że zwolni dziesięć tysięcy pracowników. Firma planuje gruntową reorganizację i oszczędności.
10 tysięcy ludzi, to 6 proc. wszystkich pracowników Sony. - _ Zwolnienia będą miały miejsce w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy _ - zapowiedział prezes firmy Kazuo Hirai.
Zdaniem ekspertów koncernowi potrzebne są radykalne zmiany. Sony odnotowała rekordowe straty. W ciągu roku było to prawie 6,5 miliarda dolarów. To dwa razy więcej niż się spodziewano. Ceny akcji spadły natomiast o 40 proc.
Dodatkowo Sony zmaga się z silną konkurencją. Samsung i LG są agresywnymi rywalami w sektorze telewizorów. Apple coraz skuteczniej sprzedaje sprzęt audio i telefony.
Sony zamierza skupić się na cyfrowej obróbce obrazu, konsolach do gier wideo i urządzeniach mobilnych.
Czytaj więcej w Money.pl | |
---|---|
Słuchaj muzyki w chmurze. Solorz uruchamia Muzo.pl Muzo.pl pozwoli na ściągnięcie aplikacji na komputer i bezpłatne słuchanie 20 godzin muzyki za darmo. | |
Były prezes PlayStation przechodzi do Microsoftu Phil Harrison zajmie miejsce jednego z najbardziej znanych projektantów gier na świecie. Dlaczego zdecydował się na zmianę? | |
Sony chce zaskoczyć. 1299 zł za nową konsolę Grafika niemalże tej samej jakości, co w PlayStation 3 - to jedna z głównych zalet nowej przenośnej konsoli PS Vita. Wadą jest natomiast cena. |