Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
t-mobile
08.09.2009 06:10

Zwrot w sprawie T-Mobile UK. Będzie fuzja z Orange?

Deutsche Telekom i France Telecom jeszcze dzisiaj mogą zdecydować o współpracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(T-Mobile/TheNewsmarket.com)

Deutsche Telekom i France Telecom jeszcze dzisiaj mogą zdecydować o współpracy na brytyjskim rynku - pisze Financial Times.

Jeszcze wczoraj wydawało się, że gra o czwartego co do wielkości operatora na rynku telefonii komórkowej na Wyspach (ma 15 procent tamtejszego rynku) rozegra się między O2 i Vodafone. Obie firmy złożyły niemieckiemu Deutsche Telekom oferty po 3,5 miliarda funtów za jego brytyjskie ramię.

*Analitycy szacują wartość *Orange UK na 4,1 miliarda funtów. Nieco mniej, bo 3 miliardy funtów warta jest ich zdaniem brytyjska gałąź T-Mobile.
Tymczasem do gry wkroczył trzeci gracz - należący do Francuzów Orange UK. I to właśnie z francuskim operatorem - jak podaje Financial Times - Niemcom okazało się najbardziej po drodze. Jak twierdzi dziennik, jeszcze dziś obaj operatorzy mogą oficjalnie podać do wiadomości decyzję o joint-venture w Wielkiej Brytanii.

Dla brytyjskiego rynku połączenie T-Mobile z Orange będzie oznaczać znaczące przetasowanie. Wspólnie obaj operatorzy będą mieli 37 procent rynku komórkowego. Dotychczasowy lider, O2 z zasięgiem 27 procent spadnie na drugie miejsce, a Vodafone z wynikiem 25 procent - na trzecie.

Tagi: t-mobile, wiadomości, telekomunikacja, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz