Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Życzenia noworoczne. Od premiera dla wojskowych

0
Podziel się:

Rok ciężkiej i ofiarnej służby, ale i ważnych zmian w Wojsku Polskim. Tak premier Donald Tusk podsumował mijający rok podczas porannego spotkania z żołnierzami w Pyrach.

Życzenia noworoczne. Od premiera dla wojskowych
(PAP/Jacek Turczyk)

Rok ciężkiej i ofiarnej służby, ale i ważnych zmian w Wojsku Polskim. Tak premier Donald Tusk podsumował mijający rok podczas porannego spotkania z żołnierzami z Centrum Operacji Powietrznych w Pyrach.

Od nowego roku w miejsce dowództw poszczególnych sił zbrojnych powstaną dwa dowództwa połączone - Generalne oraz Operacyjne.

Donald Tusk podkreślił, że o pełniących żołnierską służbę należy pamiętać szczególnie dziś. - Tu w Centrum Operacji Powietrznych kilkudziesięciu wojskowych oraz członków obsługi cywilnej, ale także pół tysiąca ludzi w całej Polsce również w noc sylwestrową czuwa, by polskie niebo było bezpieczne - mówił premier. Jak dodał, trzeba także wspomnieć o tych wszystkich Polakach, którzy Sylwestra spędzają w pracy.

Po zmianach w wojskowej administracji nowym Dowódcą Generalnym zostanie generał Lech Majewski, dotychczasowy Dowódca Sił Powietrznych. Dowództwo Generalne będzie odpowiadać za przygotowanie armii i jej funkcjonowanie w czasie pokoju. Zaś Dowództwo Operacyjne będzie nadal sprawować pieczę nad misjami zagranicznymi, a w czasie wojny przejmować dowodzenie. Na jego czele stanie generał Marek Tomaszycki.

Czytaj więcej w Money.pl

KOMENTARZE
(0)