Notowania

carlsberg
12.05.2010 07:05

Zyski Carlsberga spadają przez podatki w Rosji

W pierwszym kwartale firma zarobiła 7 procent mniej niż na koniec 2009 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(carlsberggroup.com)

W pierwszym kwartale 2010 roku koncern zarobił 7 procent mniej niż w IV kwartale 2009. Jest to wynikiem spadającej sprzedaży.

Według BBC, za pogarszającą się kondycję browaru odpowiada malejący popyt na piwo w Rosji.Rosjanie wprowadzili podwyższony podatek na ten produkt przez co Carlsberg sprzedał tam w pierwszym kwartale tego roku 12 proc. mniej butelek niż w w ostatnich trzech miesiącach 2009.

Spadek częściowo równoważyła poprawa wyników w Europie Zachodniej i Azji - tam sprzedaż wzrosła odpowiednio o 3 i 16 proc., pisze BBC. Carlsberg przekonuje jednak, że w tym roku może osiągnąć jeszcze swój cel w wysokości 20-procentowego wzrostu zysków netto.

Podatek ma związek z rosyjską wojną z alkoholizmem. Rząd podwyższa ceny i wprowadza obostrzenia, które mają na celu zmuszenie Rosjan do ograniczenia spożycia alkoholu. Od ostatnich świąt Bożego Narodzenia wódka zdrożała tam o 100 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Carlsberg promuje fitness - dietetycznym piwem ]( http://manager.money.pl/strategie/spoty/artykul/carlsberg;promuje;fitness;-;dietetycznym;piwem,87,0,488535.html )
* [ Carlsberg ostrzega ]( http://manager.money.pl/strategie/spoty/artykul/carlsberg;ostrzega,168,0,408232.html )
Tagi: carlsberg, piwo, wyniki, sprzedaż, spadek, rosja, podatek, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz