Notowania

strategie
13.11.2012 14:21

72 proc. firm obecnych na I Kongresie Rzetelnych Firm uważa Polskę za kraj nieprzyjazny przedsiębiorcom

Niemal 300 przedsiębiorców wzięło udział w debacie z przedstawicielami administracji państwowej, warsztatach budowania marki oraz gali rozdania Złotych Certyfikatów Rzetelności w ramach I Kongresu Rzetelnych Firm. Postulaty przedsiębiorców w postaci listy „7 grzechów głównych polskiej administracji” zostały złożone na ręce przedstawiciela Ministerstwa Gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz

I Kongres Rzetelnych Firm, zorganizowany został przez Rzetelną Firmę - program skupiający najbardziej wiarygodnych polskich przedsiębiorców i propagujący etyczne zachowania w biznesie.
- _ Zależało nam, aby organy odpowiedzialne za prawo gospodarcze w Polsce usłyszały głos przedsiębiorców w tej sprawie _ – mówi Waldemar Sokołowski, Prezes Rzetelnej Firmy. – _ Na potrzeby Kongresu zapytaliśmy niemal 10 tys. przedsiębiorców o przepisy prawne, które najbardziej utrudniają im funkcjonowanie na polskim rynku. Badanie stało się punktem wyjścia do debaty z przedstawicielami administracji państwowej _ – dodaje Waldemar Sokołowski.

W debacie prowadzonej przez Danutę Dunin-Holecką udział wzięli pan Jacek Bartmiński, dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki, pan Adam Szejfeld przewodniczący sejmowej Komisji Skarbu Państwa, były wiceminister gospodarki, pani Elżbieta Polak, marszałek Województwa Lubuskiego, pan Wiesław Kołodziejski, prezes Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, pan Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów oraz pan Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy. W burzliwej dyskusji głos zabierali również zgromadzeni przedsiębiorcy. Jak pokazało głosowanie, aż 72 proc. uczestników kongresu uważa Polskę za kraj nieprzyjazny przedsiębiorcom. Potwierdził się również brak entuzjazmu co do przyszłości polskiego systemu prawnego, ujawniony w badaniu „7 grzechów głównych polskiej administracji”. Aż 54 proc. przedsiębiorców oszacowało, że zmiany w prawie gospodarczym, które nastąpią w ciągu najbliższych lat, w nieznacznym stopniu zmienią sytuację polskich przedsiębiorców. Kolejne
36 proc. nie sądzi, aby sytuacja w ogóle uległa zmianie. Tylko 10 proc. głosujących było przekonanych, że planowane zmiany legislacyjne odmienią rzeczywistość przedsiębiorców.

Po debacie odbyło się szkolenie „Jak budować wizerunek swojej firmy? Jak przełożyć wizerunek na efekty sprzedażowe?” prowadzone przez Pawła Tkaczyka, znanego specjalistę od wizerunku i budowania marki. Kongres zakończyła uroczysta gala rozdania Złotych Certyfikatów Rzetelności ponad 100 przedsiębiorstwom, wśród których znalazł się Teatr 6. piętro Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina.

Kolejny kongres Rzetelnych Firm już 3 października 2013 r. Przez najbliższy rok organizatorzy będą obserwować zmiany w polskim prawie gospodarczym i zbierać kolejne postulaty przedsiębiorców, by podczas przyszłorocznego kongresu przekazać je organom państwowym.

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz