Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strategie
15.10.2013 14:23

BIG DATA - REWOLUCJA W MARKETINGU

O tym czym jest Big Data i jak wpływa na marketing można było dowiedzieć się na konferencji zorganizowanej przez MrAcademy, zatytułowanej Big Data Revolution w marketingu, która odbyła się 8 października w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
Materiały organizatora / na zdjęciu Gabe Gotthard

BIG DATA to termin odmieniany przez wszystkie przypadki. Nic dziwnego, bowiem coraz głośniej mówi się, że przyszłość należy do tych, którzy mają kompetencje do zaawansowanej obróbki danych. O tym czym jest Big Data i jak wpływa na marketing można było dowiedzieć się na konferencji zorganizowanej przez MrAcademy, zatytułowanej _ Big Data Revolution – w marketingu _œ, która odbyła się 8 października w Warszawie.

Konferencję otworzyła prelekcja Sebastiana Starzyńskiego, od którego uczestnicy mogli usłyszeć, że _ Big Data to nowy temat, a takowe w naszym kraju szybko się nie popularyzują. Na wykorzystaniu Big Data skorzystają nieliczni. Przede wszystkim firmy zagraniczne, które zatrudnią utalentowanych polskich analityków z dużym potencjałem w zakresie obróbki danych. Podmioty gromadzące duże zbiory danych zaczną dostrzegać ich potencjał. Wtedy dane przestaną być kosztem, a staną się kapitałem. O stopie zwrotu zadecyduje nie intuicja marketera, ale inwencja analityka Big Data. Marketer natomiast w pracy częściej wykorzysta interpretację danych niż intuicje _.
Interesującą konstatacją podzielił się z uczestnikami Rafał Roszak, Dyrektor Marketingu w e24cloud: _ Marketing to już nie jest kwestia kreacji, ale przede wszystkich analizy danych _ po czym dodał _ wszyscy mówią o BIG DATA, ale by uzyskać naprawdę wartościowe informację, trzeba umieć zadać odpowiednie pytanie _.

Gwoździem programu było wystąpienie Gabea Gottharda, inwestora i praktyka biznesu z 30letnim doświadczeniem w rozwoju i marketingu produktów high -tech. Gotthard jest cenionym Aniołem Biznesu, znanym w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Inwestor wspomaga projekty z branży informatycznej, między innymi polską spółkę hightech PILAB, specjalizującą się w produkcji oprogramowania na bazie autorskiego know-how z zakresu zarządzania bazami danych oraz wszelkiego rodzaju zasobami cyfrowymi. W swoim wystąpieniu Gabe mocno podkreślił duży potencjał branży IT z Polski i Europy Środkowo – Wschodniej, który ma szansę zawalczyć o globalny rynek. Zwieńczeniem wystąpienia Gottharda był panel dyskusyjny z udziałem inwestora z Doliny Krzemowej, Ryszarda Kubisa Prezesa jednej ze spółek w ramach grupy PCC oraz Pawła Wieczyńskiego, Członka Zarządu PILAB.

Puentą wystąpienia Grzegorza Błażewicza, CEO & Founder, SALESmanago Marketing Automation było stwierdzenie, że _ zastosowanie systemu Marketing Automation w firmie pozwala gromadzić bardzo ważne dane o aktualnych i potencjalnych klientach oraz budować automatyczne, personalizowane procesy marketingowo-sprzedażowe, które budują wartość firmy. To znacznie poprawia sytuację marketera, którego dotychczasowa praca często obrazowana jest dziełem Pierra Manzoniego pt Merde d'artista _.

Z kolei Maciej Kutak, Vice President, Replise podczas prelekcji, opowiedział o korzyściach wynikających z wykorzystania analizy User Generated Content, czyli treści publikowanych w Internecie. Przedstawione case study ukazały walory posiadania wiedzy zdobytej dzięki badaniom danych zamieszczanych przez internautów w mediach społecznościowych, na podstawie których, z punktu widzenia biznesu, marketer może uzyskać dokładną wiedzę na temat profili społeczno-demograficzych oraz behawioralnych swoich konsumentów.

Grzegorz Kosiński, Dyrektor Zarządzający, Data Exchanger, podkreślając rolę BIG DATA w marketingu, stwierdził, że _ dzięki wykorzystaniu dobrych jakościowo danych behawioralnych możemy docierać do potencjalnych klientów nawet kilkakrotnie taniej w porównaniu do konwencjonalnych działań e-marketingowych. _

Z dużym zainteresowaniem spotkała się prezentacja Rafała Staszkiewicza, Partnera i Country Managera, Adello Polska, który pokazał zastosowanie BIG DATA w nowej generacji reklamy mobilnej, a także wystąpienie Mariusza Pawełczyka, Sales Directora CEE, Sociomantic Labs, który dane określił mianem paliwa dla e-commerce i sprawnego online marketingu.

Podczas konferencji BIG DATA REVOLUTION W MARKETINGU nie zabrakło również prelekcji poświęconej jednemu z najbardziej przyszłościowych zawodów – jakim jest analityk danych. Krzysztof Sobieszek, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu i Danych w spółce Nasza Klasa, który podjął ten temat tak zakończył swoje wystąpienie: _ Bez dwóch zdań na znaczeniu zyskuje tez zupełnie nowy zawód czyli _ data scientist _. Są to osoby łączące bardzo wysokie kompetencje informatyczne z najnowszymi metodami analizy wielkich zbiorów danych. Tych osób jest bardzo mało na świecie, a tym bardziej w Polsceœ _. Zdaniem Sobieszka ich pozyskiwanie i kształcenie będzie jedną z ważniejszych przewag w wykorzystywaniu potencjału Big Data.

PREZENTACJE Z KONFERENCJI DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE: http://mediarun.com/academy/big-data/

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz