Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BIG DATA - REWOLUCJA W MARKETINGU

0
Podziel się

O tym czym jest Big Data i jak wpływa na marketing można było dowiedzieć się na konferencji zorganizowanej przez MrAcademy, zatytułowanej Big Data Revolution w marketingu, która odbyła się 8 października w Warszawie.

Materiały organizatora / na zdjęciu Gabe Gotthard
Materiały organizatora / na zdjęciu Gabe Gotthard
bEgoesUR

BIG DATA to termin odmieniany przez wszystkie przypadki. Nic dziwnego, bowiem coraz głośniej mówi się, że przyszłość należy do tych, którzy mają kompetencje do zaawansowanej obróbki danych. O tym czym jest Big Data i jak wpływa na marketing można było dowiedzieć się na konferencji zorganizowanej przez MrAcademy, zatytułowanej _ Big Data Revolution – w marketingu _œ, która odbyła się 8 października w Warszawie.

Konferencję otworzyła prelekcja Sebastiana Starzyńskiego, od którego uczestnicy mogli usłyszeć, że _ Big Data to nowy temat, a takowe w naszym kraju szybko się nie popularyzują. Na wykorzystaniu Big Data skorzystają nieliczni. Przede wszystkim firmy zagraniczne, które zatrudnią utalentowanych polskich analityków z dużym potencjałem w zakresie obróbki danych. Podmioty gromadzące duże zbiory danych zaczną dostrzegać ich potencjał. Wtedy dane przestaną być kosztem, a staną się kapitałem. O stopie zwrotu zadecyduje nie intuicja marketera, ale inwencja analityka Big Data. Marketer natomiast w pracy częściej wykorzysta interpretację danych niż intuicje _.
Interesującą konstatacją podzielił się z uczestnikami Rafał Roszak, Dyrektor Marketingu w e24cloud: _ Marketing to już nie jest kwestia kreacji, ale przede wszystkich analizy danych _ po czym dodał _ wszyscy mówią o BIG DATA, ale by uzyskać naprawdę wartościowe informację, trzeba umieć zadać odpowiednie pytanie _.

Gwoździem programu było wystąpienie Gabea Gottharda, inwestora i praktyka biznesu z 30letnim doświadczeniem w rozwoju i marketingu produktów high -tech. Gotthard jest cenionym Aniołem Biznesu, znanym w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Inwestor wspomaga projekty z branży informatycznej, między innymi polską spółkę hightech PILAB, specjalizującą się w produkcji oprogramowania na bazie autorskiego know-how z zakresu zarządzania bazami danych oraz wszelkiego rodzaju zasobami cyfrowymi. W swoim wystąpieniu Gabe mocno podkreślił duży potencjał branży IT z Polski i Europy Środkowo – Wschodniej, który ma szansę zawalczyć o globalny rynek. Zwieńczeniem wystąpienia Gottharda był panel dyskusyjny z udziałem inwestora z Doliny Krzemowej, Ryszarda Kubisa Prezesa jednej ze spółek w ramach grupy PCC oraz Pawła Wieczyńskiego, Członka Zarządu PILAB.

bEgoesUT

Puentą wystąpienia Grzegorza Błażewicza, CEO & Founder, SALESmanago Marketing Automation było stwierdzenie, że _ zastosowanie systemu Marketing Automation w firmie pozwala gromadzić bardzo ważne dane o aktualnych i potencjalnych klientach oraz budować automatyczne, personalizowane procesy marketingowo-sprzedażowe, które budują wartość firmy. To znacznie poprawia sytuację marketera, którego dotychczasowa praca często obrazowana jest dziełem Pierra Manzoniego pt Merde d'artista _.

Z kolei Maciej Kutak, Vice President, Replise podczas prelekcji, opowiedział o korzyściach wynikających z wykorzystania analizy User Generated Content, czyli treści publikowanych w Internecie. Przedstawione case study ukazały walory posiadania wiedzy zdobytej dzięki badaniom danych zamieszczanych przez internautów w mediach społecznościowych, na podstawie których, z punktu widzenia biznesu, marketer może uzyskać dokładną wiedzę na temat profili społeczno-demograficzych oraz behawioralnych swoich konsumentów.

Grzegorz Kosiński, Dyrektor Zarządzający, Data Exchanger, podkreślając rolę BIG DATA w marketingu, stwierdził, że _ dzięki wykorzystaniu dobrych jakościowo danych behawioralnych możemy docierać do potencjalnych klientów nawet kilkakrotnie taniej w porównaniu do konwencjonalnych działań e-marketingowych. _

Z dużym zainteresowaniem spotkała się prezentacja Rafała Staszkiewicza, Partnera i Country Managera, Adello Polska, który pokazał zastosowanie BIG DATA w nowej generacji reklamy mobilnej, a także wystąpienie Mariusza Pawełczyka, Sales Directora CEE, Sociomantic Labs, który dane określił mianem paliwa dla e-commerce i sprawnego online marketingu.

bEgoesUZ

Podczas konferencji BIG DATA REVOLUTION W MARKETINGU nie zabrakło również prelekcji poświęconej jednemu z najbardziej przyszłościowych zawodów – jakim jest analityk danych. Krzysztof Sobieszek, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu i Danych w spółce Nasza Klasa, który podjął ten temat tak zakończył swoje wystąpienie: _ Bez dwóch zdań na znaczeniu zyskuje tez zupełnie nowy zawód czyli _ data scientist _. Są to osoby łączące bardzo wysokie kompetencje informatyczne z najnowszymi metodami analizy wielkich zbiorów danych. Tych osób jest bardzo mało na świecie, a tym bardziej w Polsceœ _. Zdaniem Sobieszka ich pozyskiwanie i kształcenie będzie jedną z ważniejszych przewag w wykorzystywaniu potencjału Big Data.

PREZENTACJE Z KONFERENCJI DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE: http://mediarun.com/academy/big-data/

bEgoesVu
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)