Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Certyfikaty Dobry Produkt Wybór Ekspertów oraz Nagrody Rynku Spożywczego 2013 wręczone

0
Podziel się

Katowice/Warszawa, 5 listopada 2013 r. Certyfikaty Dobry Produkt - Wybór Ekspertów, a także Nagrody Rynku Spożywczego 2013, prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych produktów spożywczych oraz liderów branży i wydarzeń, które wspierają pozytywne zmiany zachodzące w polskim przemyśle i handlu spożywczym, przyznane.

Laureaci Nagrody Rynku Spożywczego / Materiały organizatora
Laureaci Nagrody Rynku Spożywczego / Materiały organizatora
bEroFrwB

*Katowice/Warszawa, 5 listopada 2013 r. – Certyfikaty Dobry Produkt – Wybór Ekspertów, a także Nagrody Rynku Spożywczego 2013, prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych produktów spożywczych oraz liderów branży i wydarzeń, które wspierają pozytywne zmiany zachodzące w polskim przemyśle i handlu spożywczym, przyznane. Uroczystość wręczenia zwieńczyła pierwszy dzień największej w Polsce konferencji sektora – VI Forum Rynku Spożywczego i Handlu. *

Dobry Produkt – Wybór Ekspertów to prestiżowe nagrody branży spożywczej, mające postać certyfikatów, które producenci i/lub dystrybutorzy mogą przez rok eksponować na opakowaniach nagrodzonych produktów. Celem nagród jest popularyzacja i promocja najlepszych produktów spożywczych, które wyróżniają się jakością, innowacyjnością, sposobem opakowania, i które znajdują największe uznanie u klientów.

Certyfikaty Dobry Produkt – Wybór Ekspertów 2013 przyznane zostały w czterech kategoriach:

bEroFrwD
  1. produkt regionalny, wyróżnienia przyznano: Flaki pałuckie w pomidorach firmy Pałuki E.M. Głuszczyńscy Sp. j.
  1. funkcjonalność opakowania i design, w której wyróżnione zostały: GPH Folwark za linię sosów i ketchupów w butelkach BSL, Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA za Herbatniki Floriańskie w opakowaniu z pozytywką, Gospodarstwo Pasieczne Leśny Dwór na Warmii i Mazurach Jacek Pieńkoś za Miód leśny w słoiku z pieczęcią, Homemade SA za zestaw opakowań dla naturalnych zup gotowych, Pfeifer & Langen Polska SA, za opakowanie produktu Cukier Trzcinowy Kostka DIAMANT.
  1. innowacyjność produktu, w której wyróżnione zostały: Musli Lo z granatem – firmy Sante A. Kowalski Sp. j., Pesso pszenno-gryczane firmy Agro – Wodzisław Sp. z o.o. sp. k., OSM Piątnica za produkt Mleko Wiejskie świeże w butelce z uchwytem, Aronica – ekologiczne wino z aronii – produkowane przez Firmę Jantoń SA sp. k., napój na bazie miodu pszczelego +ho naturalnie z miodem! – firmy Staber Polska Sp. z o. o. i Wspólnicy Sp. k., Voda Collagen – firmy Voda Naturalna sp. z o.o.
  1. jakość produktu, w której wyróżnione zostały: linia pieczywa Creapane firmy Inter Europol Piekarnia Szwajcarska sp. z o.o., Kukurydza Złocista, produkowana przez Bonduelle Polska SA, Półgęsek wędzony parzony Kutnowskich Zakładów Drobiarskich Exdrob SA., Michałki Zamkowe z Wawelu firmy Wawel SA., linia soków naturalnie mętnych NFC Słoneczna Tłocznia firmy Słoneczna Tłocznia Sp. z o.o. s.k.a., Warzywa na patelnię firmy Iglotex SA, Dobra Wołowina QMP – produkowana przez Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego oraz Merci Chef! Serek kozi do smarowania firmy Eurial Polska Sp. z o.o.
bEroFrwJ

Wręczono także Certyfikat szczególny, którego laureat został wyłoniony w drodze głosowania internautów – czytelników serwisu portalspozywczy.pl. Wyróżnienie otrzymały Flaki pałuckie w pomidorach firmy Pałuki E.M. Głuszczyńscy Sp. j.

Certyfikaty Dobry Produkt – Wybór Ekspertów, są przyznawane przez redakcje magazynu Rynek Spożywczy, serwisów portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl wspólnie z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji (POHiD). Oprócz przedstawicieli redakcji oraz POHiD w skład jury weszli także doc. Dr Urszula Kłosiewicz-Górecka, zastępca dyrektora ds. Koordynacji Badań Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting oraz Agnieszka Sora, dyrektor zarządzający GfK Polonia.

Podczas gali wieńczącej pierwszy dzień VI Forum Rynku Spożywczego i Handlu zostały wręczone także Nagrody Rynku Spożywczego 2013. Celem wyróżnień redakcji Rynku Spożywczego oraz portali dlahandlu.pl oraz portalspozywczy.pl jest wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym (wszystkie nagrody są równoważne). W tym roku przyznane zostały
w dwóch kategoriach.

W kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego nagrody zostały przyznane dwóm firmom:

bEroFrwK
  1. Grupa Colian, za przejęcie lubelskiego producenta słodyczy i pralin FC Solidarność.
  1. Grupa Kapitałowa Specjał, za przejęcie spółki LD Holding SA, zarządzającej siecią ponad 1300 sklepów pod szyldami eLDe, Livio, Sieć 34.

W kategorii Lider Rynku Spożywczego wyróżnienia trafiły do:

  1. Grupa Sokołów wyznacza trendy na rynku przetworów mięsnych poprzez konsekwentne podążanie ścieżką innowacyjności technologicznej i produktowej. W swojej ofercie firma posiada zarówno tradycyjne produkty, jak i nowoczesne wyroby typu convenience.
bEroFrwL
  1. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, za stworzenie największej pod względem generowanej sprzedaży sieci handlowej w Polsce. Biedronka udowodniła w ciągu ostatnich lat, że przyjęta przez sieć strategia jest niezwykle skuteczna. Firma potrafi nie tylko błyskawicznie przystosować ofertę do zmieniających się warunków rynkowych i oczekiwań konsumentów, ale także kreować nowe trendy sprzedażowe.
  1. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa, utrzymuje pozycję niekwestionowanego lidera polskiego rynku mleczarskiego. Mlekpol to także właściciel najbardziej znanej marki mleczarskiej – mleka "Łaciate". Spółdzielnia od lat jest efektywnie zarządzana przez prezesa Edmunda Borawskiego.
  1. Grupa Producentów ROJA za stworzenie jednej z największych grup producenckich w Polsce i uruchomienie inwestycji o wartości 113 mln zł – sortowni owoców z chłodniami o powierzchni prawie 20 tys. mkw. Inwestycja pozwoli na umocnienie grupy na rynkach wschodnich i dalszy rozwój za granicą.

bEroFrwM

VI Forum Rynku Spożywczego i Handlu (Food Market & Retail Forum) to największa w Polsce konferencja sektora spożywczego oraz handlowego, 2 dni, kilkanaście debat, blisko 100 panelistów, ponad 1000 uczestników. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. magazynu Rynek Spożywczy oraz portali dlahandlu.pl i portalspozywczy.pl.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się pod adresem:

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl oraz serwis gieldarolna.pl.

W kwietniu br. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę *www.ptwp.pl. *

Dodatkowe informacje:

Marta Stach, Imago PR

tel. 32 608 29 85, M. 609 808 119

bEroFrxe
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)