Notowania

strategie
16.12.2013 11:14

Dzień Otwarty w ramach projektu Kapitalna Warszawa

Takich tłumów nie było na warszawskiej giełdzie od dawna – prawie 3 tysiące osób wzięło udział w Dniu Otwartym zorganizowanym w ramach projektu Kapitalna Warszawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
Capital Market Summit - 7.12.2013 / Materiały organizatora

Takich tłumów nie było na warszawskiej giełdzie od dawna – prawie 3 tysiące osób wzięło udział w Dniu Otwartym zorganizowanym w ramach projektu Kapitalna Warszawa. Wydarzenie zamykało pierwszą edycję konferencji Capital Market Summit na GPW (5-7 grudnia).

Zwiedzających na progu warszawskiego parkietu witał Giełdosz – maskotka Akcjonariatu Obywatelskiego, która najbardziej przypadła do gustu najmłodszym – dzieci czekały w długiej kolejce by zrobić sobie z nim zdjęcie. Prawdziwe oblężenie przeżywała Sala Notowań, która tego dnia przeobraziła się w bajkowe miasteczko pełne atrakcji dla młodych inwestorów. Dzieci mogły tu nauczyć się oszczędzania, planowania codziennych wydatków i inwestowania we wspólne rozbudowywanie kolorowej Warszawy. Wszyscy mogli też wziąć udział w _ cukierkowych notowaniach _, które na jeden dzień zastąpiły tradycyjny wykres giełdowy. Najlepsi wychodzi z Sali obładowani cukierkami, które czekały na zwycięzców kolejnych edycji konkursu. Dla dzieci, które nie były zainteresowane inwestowaniem, przygotowano kąciki z grami i kolorowankami, a napisane specjalnie na tę okazję bajki czytał popularny aktor Wiesław Komasa.

W czasie gdy dzieci i Giełdosz bawili się w najlepsze, trochę starsi inwestorzy z wypiekami na twarzy przysłuchiwali się debacie _ Giełda kapitałem Warszawy _, która odbywała się piętro niżej. Na scenie w Holu Centrum Giełdowego o budowie centrum finansowego w stolicy dyskutowali: Prezes GPW Adam Maciejewski, Prezes Rady Giełdy Wiesław Rozłucki, właściciel firmy Newsg, która kilka dni temu zadebiutowała na GPW, Zbigniew Jakubas oraz były Wiceminister Finansów i jeden z pierwszych maklerów w Polsce, Igor Chalupec.

Co kilkadziesiąt minut w trasę ruszały kolejne wycieczki z przewodnikiem, który oprowadzał gości po zakamarkach jednego z najnowocześniejszych biurowców w Warszawie. Można było zajrzeć w miejsca, na co dzień dostępne tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Zainteresowanie zwiedzaniem budynku Giełdy było tak duże, że z domów trzeba było ściągnąć kilku dodatkowych przewodników.

Przez cały dzień na Sali Catalyst trwał konkurs _ Jeden z pięciu _, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę o rynku akcji, obligacji, kontraktów terminowych i opcji, a w Sali Konferencyjnej o nagrody w postaci udziału w kursach Szkoły Giełdowej rywalizowali uczestnicy Olimpiady Wiedzy Finansowej, zorganizowanej przy współpracy z Fundacją Fortis.

Dzień Otwarty na GPW był również okazją do wzięcia udziału w serii wykładów przygotowanych przez Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi pod hasłem: _ Wszystko, co chcieliście wiedzieć o giełdzie, ale baliście się zapytać _. Goście Sali NewConnect mogli dowiedzieć się jak działa rynek obligacji korporacyjnych, czym jest analiza techniczna, fundusz inwestycyjny, czy warto dywersyfikować swój portfel i jakie były przyczyny ostatniego kryzysu finansowego.

Dzień Otwarty na GPW zorganizowany był w ramach programu edukacyjno-kulturalnego _ Kapitalna Warszawa _, przybliżającego ideę promocji rynku kapitałowego wśród mieszkańców i gości stolicy.

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz