Notowania

kongres
12.11.2014 16:17

Edukacja ustawiczna wyzwaniem nowoczesności

W dniach 25 - 26 listopada w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie na Kongresie Edukacji Pozaformalnej spotkają się przedstawiciele organizacji i instytucji związanych z działalnością edukacyjno-rozwojową, w tym przede wszystkim organizacji społecznych, biznesu i strony rządowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

W dniach 25 - 26 listopada w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie na Kongresie Edukacji Pozaformalnej spotkają się przedstawiciele organizacji i instytucji związanych z działalnością edukacyjno-rozwojową, w tym przede wszystkim organizacji społecznych, biznesu i strony rządowej. Do udziału w tegorocznym Kongresie zaproszonych zostało 500 osób.

Idea Kongresu Edukacji Pozaformalnej zrodziła się z inicjatywy kilkunastu organizacji skupiających profesjonalistów branży szkoleniowej i została wsparta przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Kongres jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia gwałtownie zmieniający się współczesny rynek pracy, swoim przesłaniem dołącza do tych, którzy uznają konieczność uczenia się przez całe życie (Lifelong Learning - LLL).

Organizatorzy Kongresu pragną stworzyć warunki dla zintegrowania licznych środowisk we wspólnym działaniu na rzecz dostosowywania kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy i propagowania nowoczesnych, atrakcyjnych i skutecznych usług edukacyjno-rozwojowych.

Główne cele Kongresu Edukacji Pozaformalnej 2014 to zamanifestowanie ważnej roli przedsiębiorców współtworzących rynek usług edukacyjno-rozwojowych i doskonalenia zawodowego (szkoleń, kursów, konferencji) jako naturalnego i niezbędnego dopełnienia systemu szkolnictwa i rozwoju kadr, wskazanie barier w kształceniu pozaformalnym pracowników i w realizacji idei Lifelong Learning oraz integracja środowiska działającego w obszarze kształcenia pozaformalnego – partnerów społecznych, firm szkoleniowych, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz władz państwowych i samorządowych.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kep.com.pl

Tagi: kongres, strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz