Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eec 2012
09.03.2012 07:37

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress)

Jedno z największych i najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej. Trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z działem osobistości świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii, gości z Polski i z zagranicy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Europejski Kongres Gospodarczy to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej. EEC to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z działem osobistości świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii, gości z Polski i z zagranicy. W minionej, III edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, uczestniczyło sześć tysięcy gości, blisko tysiąc prelegentów i pół tysiąca przedstawicieli mediów.

Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy, tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane. Działania komunikacje EEC zostały nagrodzone prestiżowym branżowym „Złotym Spinaczem”.

IV Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się między 14. a 16. maja 2012 r. w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.

Tematyka ponad stu sesji i dyskusji Europejskiego Kongresu Gospodarczego obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Szefem Rady Programowej EEC jest Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, którego autorytet stanowi rękojmię wysokiego poziomu merytorycznego imprezy.

Wśród wiodących tematów tegorocznej, czwartej już, edycji Kongresu znajdą się m.in.:

Europa 2020

 • Budżet UE jako odpowiedź na wyzwania kryzysu zadłużeniowego i spowolnienia gospodarczego.
 • Nowe mechanizmy rozwojowe w budżecie UE. Priorytety i strategie.
 • Efektywność wykorzystania środków budżetowych.
 • Konkurencyjna gospodarka Unii Europejskiej.
 • Kryzys finansowy UE – czas pilnych działań naprawczych.

Polityka energetyczna Unii Europejskiej. Unijna polityka ochrony klimatu

 • Integracja wobec wspólnego celu albo Europa dwóch prędkości. Cele polityki klimatycznej w oczach "radykałów" i "buntowników". Przestrzeń dla kompromisu.
 • Polityka energetyczna i dążenie do bezpieczeństwa energetycznego jako czynniki integrujące kraje członkowskie.
 • Walka ze zmianami klimatu w kontekście klimatu – konkurencyjność przemysłu europejskiego

*Innowacje *– globalny wyścig trwa

 • Dlaczego przegrywamy? Warunki dla europejskiego przełomu w dziedzinie innowacyjności.
 • Czynniki miękkie (edukacja, klimat dla innowacji, zmiany w mentalności, duch współpracy) i twarde (środki na badania i rozwój, prawne i polityczne mechanizmy wsparcia).
 • Innowacje w praktyce. Sprawdzone światowe i europejskie modele współpracy nauki i biznesu.

UE i kraje Europy Centralnej – wobec spowolnienia gospodarczego

 • „Stara” i „nowa” Europa – zależności, różnice i przewagi. Jak wspólnie stymulować rozwój gospodarek w czasach niepewności?
 • Więcej integracji – energia Europy Centralnej wobec wewnętrznego kryzysu Unii. Infrastruktura i dostęp do surowców, rynek i inwestycje, wzrost gospodarczy.
 • Zmiany na Wschodzie. Polityka zagraniczna UE szansą na nowy impuls w rozwoju gospodarczym.

Europa – Chiny. Forum współpracy gospodarczej

 • Stan, uwarunkowania i perspektywy globalnej współpracy gospodarczej i wymiany handlowej między Europą i Chinami.
 • Chińskie inwestycje bezpośrednie w krajach europejskich – dotychczasowy bilans. Aktywny kapitał chiński na rynku finansowym Europy.
 • Możliwości dla chińskich inwestorów w Europie. Atrakcyjne obszary, branże i sektory. Działania konieczne do uruchomienia potencjału.
 • Europejscy inwestorzy w Azji a potrzeby rozwojowe chińskiej gospodarki. Technologia, innowacyjność, know-how i inne atuty europejskiej firmy w Kraju Środka.
 • Postrzeganie Chin jako partnera gospodarczego i handlowego w Europie. Wizerunek gospodarczej Europy w Chinach. Stereotypy i uprzedzenia wobec szybko zmieniającej się sytuacji. Konieczne korekty obrazów.
 • Polska i Europa Centralna jako stabilne miejsce aktywności gospodarczej dla chińskich inwestorów. Rola Polski jako partnera Chin w Europie.

W zestawie tematów Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012 nie zabraknie specjalistycznych dyskusji na tematy m.in.: energetyki, finansów, transportu, górnictwa, hutnictwa, ciepłownictwa, rynku gazu czy budownictwa. IV edycja EEC odbędzie się w przededniu Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012, oczy Europy ponownie więc będą zwrócone na Polskę. EURO 2012 jako wielki projekt biznesowy, to kolejna ze ścieżek tematycznych Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012.

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym
www.eecpoland.eu
Facebook: http://www.facebook.com/EECKatowice
Twitter: https://twitter.com/EECKatowice
Blip: http://eeckatowice.blip.pl/
Wirtualne biuro prasowe: http://media.eecpoland.eu/

Tagi: eec 2012, strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz