Notowania

strategie
24.09.2014 10:25

Finał europejskiej ligi golfa w Polsce – Deutsche Bank Polish Masters 2014

W najbliższą środę, 24 września zostanie zainaugurowany najważniejszy pod względem rangi międzynarodowej turniej golfowy tego sezonu w Polsce. Po raz drugi z rzędu, Deutsche Bank Polish Masters będzie finałem europejskich rozgrywek golfowych z cyklu Pro Golf Tour. Na polu w podwarszawskich Sobieniach Królewskich pojawią się najlepsi golfiści z Europy. Na starcie nie zabraknie również reprezentantów Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Materiał organizatora

*W najbliższą środę, 24 września zostanie zainaugurowany najważniejszy pod względem rangi międzynarodowej turniej golfowy tego sezonu w Polsce. Po raz drugi z rzędu, Deutsche Bank Polish Masters będzie finałem europejskich rozgrywek golfowych z cyklu Pro Golf Tour. Na polu w podwarszawskich Sobieniach Królewskich pojawią się najlepsi golfiści z Europy. Na starcie nie zabraknie również reprezentantów Polski. *

Nazwiska zawodników, które znalazły się na liście startowej, są zapowiedzią wysokiego poziomu sportowego i mogą zapewnić równie pasjonującą jak przed rokiem walkę
do ostatniego dołka. Wówczas, najlepszy okazał się Niemiec Maximilian Glauert, który zwyciężył dopiero po dogrywce. Podobnie jak wtedy, również teraz do grona największych faworytów zalicza się reprezentantów Niemiec, którzy zdominowali czołówkę klasyfikacji generalnej PGT. Faworytem jest lider cyklu Marcel Schneider, ale jego rodacy, Sebastian Heisele i Sean Einhaus, w tym sezonie już wielokrotnie sygnalizowali wysoką dyspozycję. Poprawę swojego ubiegłorocznego wyniku (12. miejsce – przyp. red.) zapowiada natomiast Polak, Maksymilian Sałuda.

Czekałem na ten turniej cały rok i mam nadzieję, że uda mi się przystąpić do niego w optymalnej dyspozycji. Konkurencja jest bardzo mocna, ale to ja gram „u siebie”, przed polskimi kibicami i na polu golfowym, które dobrze znam i lubię. Wierzę, że jeśli uda mi się uniknąć prostych błędów, mogę powalczyć o dobry wynik – powiedział najlepszy polski zawodowy golfista, Maksymilian Sałuda.

Z nadzieją do startu w Deutsche Bank Polish Masters 2014 przystępują także utalentowani młodzi juniorzy, a wśród nich m.in. 12-letni Alejandro Pedryc Ganko i Kamil Tatarczuk. Dla nich ten turniej będzie przede wszystkim świetną okazją do zebrania bezcennego doświadczenia.

Deutsche Bank Polish Masters jest wyjątkowy, przede wszystkim ze względu na najwyższą rangę turniejową spośród wszystkich innych wydarzeń golfowych w tym sezonie w Polsce. Podobnie, jak przed rokiem, golfiści przyjadą do naszego kraju, aby rywalizować w wielkim finale cyklu Pro Golf Tour. To duże wyróżnienie i docenienie naszych standardów organizacyjnych. Dzięki bogatemu programowi atrakcji, takich jak m.in. piknik golfowy, w ubiegłym roku rywalizacji przyglądało się łącznie ok. 1500 widzów, co na polskie warunki jest dobrym wynikiem. Mam nadzieję, że w tym roku uda się zainteresować tym wydarzeniem jeszcze większą liczbę osób – stwierdził Wiceprezes Zarządu Grupy Deutsche Bank Polska, Leszek Niemycki.

Materiał organizatora

Jak zapewniają organizatorzy, ostatni weekend września będzie prawdziwym świętem nie tylko dla pasjonatów golfa. Już od pierwszego dnia rywalizacji (środa, 24 września), kiedy odbędzie się turniej Pro-Am, wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dodatkowych. Ich kulminacja nastąpi podczas sobotniej rundy finałowej. Wówczas, kibice będą mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku, zobaczyć pokaz trików golfowych, a także samemu spróbować sił w tej dyscyplinie. Ambasadorami turnieju zostali: Mariusz Czerkawski, Hubert Urbański oraz Tomasz Iwan.

Cieszę się, że polskie standardy organizacji imprez sportowych, również w przypadku golfa, są tak wysokie i doceniane przez władze poważnych rozgrywek. Jestem przekonany, że czeka nas wiele emocji, mam nadzieję, że także za sprawą polskich golfistów. Chciałbym też gorąco zachęcić wszystkich kibiców, aby przyjechali do Sobieni Królewskich i poznali dyscyplinę, która po ponad 100 latach powraca do programu letnich igrzysk olimpijskich – powiedział Tomasz Iwan.

Deutsche Bank Polish Masters 2014 odbędzie się w dniach 24-28 września br.
w Sobieniach Królewskich pod Warszawą. Łączna pula nagród w turnieju wynosi 170 tys. zł.

Więcej informacji nt. turnieju znajduje się na stronie www: http://polishmasters.eu/

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz