Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gala Pereł Polskiej Gospodarki

0
Podziel się:

7 listopada w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się XII Gala Pereł Polskiej Gospodarki organizowana przez wydawcę anglojęzycznego miesięcznika Polish Market. Podczas uroczystości wręczane są statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych.

Gala Pereł Polskiej Gospodarki
bEISuySt

7 listopada w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się XII Gala Pereł Polskiej Gospodarki organizowana przez wydawcę anglojęzycznego miesięcznika Polish Market. Patronat nad Galą objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber, a także Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. Tomasz Szapiro.

Ponad 18 lat temu ukazało się pierwsze wydanie „Polish Market”, polskiego anglojęzycznego magazynu, którego misją jest promocja polskiej gospodarki, nauki, i kultury za granicą. Magazyn od początku swego istnienia tworzony jest na najwyższym poziomie edytorskim, reprezentując kraj i wspierając najważniejsze działania polskiego rządu na rzecz promocji Polski. Polish Market systematycznie publikuje oryginalne wypowiedzi kierujących polską gospodarką – członków rządu, szefów centralnych organów państwowych, ale także liderów lokalnych, najwyższej rangi ekspertów i przedstawicieli biznesu.

W 2002 roku pani Krystyna Woźniak-Trzosek zainicjowała – trwającą do dziś - współpracę „Polish Market” z naukowcami, której efektem są stałe badania nad kondycją polskich przedsiębiorstw, publikowane w postaci corocznego rankingu i Gala Pereł Polskiej Gospodarki.

bEISuySv

Każdego roku podczas uroczystości wręczane są statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych. Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” jest przyznawany na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii. Watro podkreślić, że badanie w jakim biorą udział firmy jest nieodpłatne, co potwierdza rzetelny charakter rankingu.

Warunkiem udziału w Rankingu jest osiąganie przez przedsiębiorstwo minimum 100 milionów złotych przychodu oraz odesłanie wypełnionej ankiety. Formularze zawierają wybrane informacje z dokumentu F-02, a dla instytucji finansowych z raportów finansowych. Na podstawie przesłanych danych wyznaczone zostaną wskaźniki ekonomiczne, które posłużą do obliczenia pozycji w Rankingu. Pełna metodologia Rankingu dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia www.perlygospodarki.pl.

W tym roku, już po raz IX podczas Gali Pereł Polskiej Gospodarki przyznawane będą Perły Honorowe. Wyróżnienie to jest nadawane przez specjalnie powołaną Kapitułę, w skład której wchodzą: Prof. Jerzy Buzek, Tadeusz Donocik, Grażyna Jaskuła, Prof. Janusz Lipkowski, Prof. Ksawery Piwocki, Prof. Andrzej Rottermund, Adam Szejnfeld, Janusz Steinhoff, Prof. Andrzej Wiszniewski, Krystyna Woźniak-Trzosek. Jest to szczególny laur przyznawany wybitnym osobom, instytucjom, których dorobek zawodowy, doświadczenie, prestiż, etyka i walory osobiste oraz nieposzlakowana opinia dają rękojmię uznania Ich za ambasadorów najwyższych polskich wartości. Wyróżnienie to jest wręczane w kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, krzewienie polskich tradycji i dziedzictwa narodowego oraz krzewienie wartości społecznych.

Więcej informacji: www.perlygospodarki.pl

bEISuySW
gospodarka
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)