Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strategie
08.10.2011 13:18

Global Management Challenge Poland 2011 – trwa rejestracja zespołów firmowych do XII polskiej edycji największej na świecie symulacji biznesowej

Rejestracja zespołów firmowych do GMC Poland 2011 trwa do 25 października.

Podziel się
Dodaj komentarz

GMC to uznane na całym świecie, interaktywne narzędzie szkoleniowe, które pozwala rozwijać umiejętności związane m. in. z analizą finansową, jak również z oceną ryzyka
w zmiennym otoczeniu rynkowym.

Krajowe edycje projektu odbywają się w 33 miejscach na świecie. W polskich odsłonach wzięło udział już blisko 18 000 osób, reprezentanci blisko 250 firm oraz 100 uczelni.
W ubiegłym roku organizatorzy odnotowali rekordową liczbę 600 zarejestrowanych zespołów.

W konkursie biorą udział zespoły (3-5 osób) tworzone przez reprezentantów firm oraz studentów. Każda drużyna przyjmuje rolę zarządu wirtualnego przedsiębiorstwa i, co za tym idzie, podejmuje strategiczne decyzje związane ze wszystkimi obszarami funkcjonowania firmy (finanse, sprzedaż, marketing, produkcja etc.). Zespoły występują w podziale na grupy, w obrębie których przebiega rywalizacja. Podstawowym kryterium wygranej jest cena akcji osiągnięta na wirtualnej giełdzie. Ogromną zaletą projektu jest jego interaktywność.
O wyniku końcowym decydują nie tylko decyzje danej drużyny, ale w dużym stopniu również poczynania konkurencji.

_ „Konkurs dostarczył nam niezapomnianych wrażeń związanych z zarządzaniem wirtualnym przedsiębiorstwem. Mieliśmy szansę przekonać się, że niełatwo jest podejmować decyzje w wysoce konkurencyjnym i zmiennym środowisku rynkowym, gdy pod uwagę należy brać wiele różnorodnych, wzajemnie na siebie oddziałujących czynników.” _– mówi Jędrzej Organ, uczestnik jednej z minionych edycji z ramienia MGB METRO Group Buying.

Edycja konkursu składa się z programu treningowego (październik – listopad 2011), trzech etapów rozgrywanych on-line (listopad – grudzień 2011, styczeń – luty 2012, luty – marzec 2012), finału krajowego (marzec 2012) oraz finału światowego (kwiecień 2012).

Dla najlepszych drużyn w krajowej edycji są przewidziane nagrody, w tym udział w finale międzynarodowym drużyny zwycięskiej, bilety lotnicze TAP Portugal do Lizbony, studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego, udział w prestiżowym seminarium z cyklu „Autorytety” i in.

Rejestracja zespołów firmowych do GMC Poland 2011 trwa do 25 października.

Więcej informacji: www.gmcpoland.pl

*Organizator w Polsce: *BIGRAM Personnel Consulting

*Patroni Honorowi: *Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Narodowy Bank Polski

*Sponsorzy: *Bank Zachodni WBK, Carrefour Polska, Grupa PZU, Polskie Górnictwo Naftowe
i Gazownictwo, Telekomunikacja Polska

Patroni medialni: *Rzeczpospolita, *Brief, Gazeta Bankowa, MBA Manager, Personel i Zarządzanie

Patroni Internetowi: HRNews.pl, Money.pl, ObserwatorFinansowy.pl

*Współpraca: *Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, TAP Portugal, StepStone.pl, Students.pl, Eurostudent

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz