Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

II edycja Wroclove Design - już 14 maja!

0
Podziel się:

Już 14 maja startuje II edycja Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design. W niezwykłych, na co dzień niedostępnych przestrzeniach wrocławskiego Dworca Głównego zaprezentowane zostaną najlepsze projekty designerów z całej Europy.

II edycja Wroclove Design - już 14 maja!
bEKpHNud

Zdjęcie organizatora

Wroclove Design to pierwsza we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku impreza prezentująca design i sztukę na europejską skalę. Festiwal splata świat designu, architektury, sztuki i biznesu. W programie znalazły się liczne wystawy, spotkania, warsztaty i wykłady. Wśród wyjątkowych gości Festiwalu znaleźli się m.in. architekt odpowiedzialny za projekt OVO Wrocław Asaf Gottesman. Gottesman jest współtwórca pracowni Gottesman Szmelcman Architecture, której celem jest wdrażanie projektów wymagających innowacyjnych rozwiązań z zakresu hotelarstwa, kultury, sztuki, planowania urbanistycznego czy rozwoju mieszkaniowego. Projekty zrealizowane we Wrocławiu przez Gottesmana obejmują m.in. nową koncepcję wrocławskiego Placu Społecznego, hotel Granary, Angel Wings.

W głównych festiwalowych strefach, DESIGN + RZEMIOSŁO i DESIGN + TECHNOLOGIE, uczestnicy Wroclove Design z jednej strony będą mieli szansę zobaczyć nowoczesne projekty wykorzystujące tradycyjne technologie i naturalne materiały, z drugiej strony produkty, których stworzenie jeszcze 10 lat temu nie byłoby możliwe. Do tych drugich należą m.in. nowatorska kostka do gry DICE+, drony prezentowane przez Mateusza Kłosoka, skaner 3D (eviXscan 3D light) i trójwymiarowa drukarka (e-Prototypy), czy skierowane do najmłodszych roboty budowane z klocków LEGO, które zobaczyć będzie można w dziecięcej krainie KIDS DESIGN. Strefa DESIGN + PRZESTRZEŃ to natomiast m.in. okazja do wypróbowania mobilny projektów, taki jak tor skimbordowy czy niezwykłe bambusowe rowery.

bEKpHNuf

Zdjęcie organizatora

Każdego dnia Festiwalu na uczestników czekają też liczne warsztaty i wykłady - m.in. prezentacja dotycząca międzykulturowego marketingu i brandingu prowadzona przez Dr Zhanga Juna, wykład Remigiusza Roehle i Mikołaja Wojtkowiaka poświęcony filozofii projektowania transportu publicznego czy spotkanie z Michałem Sadowskim, założycielem i prezesem Brand24, który w pigułce przedstawi monitoring internetu.

Pełen program i zapisy pod adresem: http://wroclovedesign.pl/harmonogram/

bEKpHNuG
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)