Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strategie
08.05.2012 10:53

Inwestuj w innowacje – bo warto!

Program z inicjatywyParku Technologicznego Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kształtowanie gotowości inwestycyjnej przedsiębiorców, działania informacyjne i promocyjne, nawiązanie współpracy między działającymi sieciami inwestorów prywatnych – to najważniejsze założenia projektu „Inwestuj w innowacje!”. Program powstał z inicjatywyParku Technologicznego Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA. Sukces uzależniony od innowacyjności.

W realiach współczesnej gospodarki wiele małych i średnich przedsiębiorstw walczy o przetrwanie w trudnym i zmiennym otoczeniu konkurencyjnym oraz makroekonomicznym. Ich sukces coraz bardziej uzależniony jest od innowacyjności. Przedsiębiorstwa, które go osiągnęły, wykreowały zazwyczaj coś nowego, stając się pionierami w dziedzinie technologii lub określonego sposobu działania.

Kapitał potrzebny na start

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw cechuje się największym potencjałem rozwojowym i ma znaczący wpływ na całą gospodarkę. Finansowanie przedsięwzięć, które charakteryzują się wysoką innowacyjnością, jest jednym z najpoważniejszych problemów, z jakimi mają do czynienia właściciele firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególnie istotnym jest umożliwienie im łatwego pozyskiwania finansowania na rozwój działalności innowacyjnej.

Dogodne warunki dla innowacji

Dziś, problemy związane z pozyskaniem kapitału na sfinansowanie procesu wdrażania innowacji, czy brak dostępu do bazy informacyjnej, mogą być skutecznie minimalizowane. W ramach projektu „Inwestuj w innowacje!” stworzono dogodne warunki inicjowania współpracy inwestorów z przedsiębiorcami, którzy poszukują środków finansowych na realizację nowatorskich przedsięwzięć.

Jakie są najważniejsze założenia projektu „Inwestuj w innowacje!”?

  • Kształtowanie gotowości inwestycyjnej przedsiębiorców (przygotowanie do poszukiwania inwestorów; pomoc we właściwej prezentacji swojej oferty; szkolenia z zakresu runku kapitałowego)
  • Działania informacyjne i promocyjne - zwiększanie świadomości na temat usług i korzyści oferowanych przez sieci inwestorów prywatnych, funduszy Venture Capital / Private Equity, aniołów biznesu oraz zachęcanie tych podmiotów do współpracy z innowacyjnymi firmami z sektora MSP
  • Nawiązanie współpracy pomiędzy działającymi sieciami inwestorów prywatnych (w tym aniołów biznesu) i funduszami kapitału podwyższonego ryzyka

Co umożliwia projekt „Inwestuj w innowacje!”?

  • Prezentację swojej oferty, profilu działalności na portalu internetowym /www.inwestujwinnowacje.pl/
  • Uczestnictwo w szkoleniach dotyczących zasad pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania innowacyjnych przedsięwzięć, zasad funkcjonowania i debiutu na alternatywnym rynku GPW – NewConnect, a także sztuki wystąpień publicznych
  • Uczestnictwo w konferencjach, podczas których prezentowane będą firmy zainteresowane pozyskaniem kapitału. Niezbędnym narzędziem do promocji firm będzie klip/filmy reklamowe/prezentacje. Zaplanowano również bilateralne spotkania podmiotów zainteresowanych współpracą

Projekt „Inwestuj w innowacje!” ma na celu kształtowanie gotowości inwestycyjnej przedsiębiorców, a także wzmacnianie współpracy pomiędzy działającymi sieciami inwestorów prywatnych (w tym sieci aniołów biznesu) a funduszami kapitału podwyższonego ryzyka. Te cykliczne konferencje pozwalają spotkać się w jednym miejscu inwestorom oraz przedstawicielom projektów zainteresowanych pozyskaniem dodatkowych środków na dalszy rozwój.

Ważnym aspektem projektu jest również promocja i informowanie o ofertach sieci inwestorów prywatnych, funduszy venture capital oraz private equity. Projekt „Inwestuj w innowacje!” zakłada również stworzenie platformy internetowej wraz z bazą danych służącej kojarzeniu potencjalnych inwestorów z przedsiębiorcami.

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz