Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strategie
06.11.2012 14:35

Konferencja „Rynek mieszkaniowy w latach 2012 – 2022. Czy czeka nas stracona dekada?”

RedNet Property Group serdecznie zaprasza na konferencję, na której zaprezentowane zostaną prognozy na kolejne lata. Konferencja odbędzie się w dn. 14-15 listopada 2012 w Hotelu Westin w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ _

W 2002 roku redNet Property Group wydał pierwszy i najsłynniejszy raport pt. „*Czy najgorsze już za nami?". *Na łamach tej publikacji, wbrew opiniom większości analityków, którzy zapowiadali dalszy ciąg kryzysu, RPG prognozował znacząca poprawę koniunktury. Okazało się, że eksperci RPG mieli rację. Największy wzrost cen mieszkań, nawet o 50%, zgodnie z ich przewidywaniami nastąpił w 2006 roku. Po 10 latach pracy na tym rynku eksperci RPG przygotowali kolejny raport...

Celem tej wyjątkowej konferencji jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, co czeka uczestników rynku mieszkaniowego w ciągu najbliższej dekady. Jak branża poradzi sobie z nadwyżką podaży nad popytem w sektorze budowlanym? Jaki wpływ na rynek mieszkaniowy będzie miała koniunktura gospodarcza w Europie? I wreszcie jaką strategię działania powinni przyjąć deweloperzy, aby odnieść sukces. Warto przy okazji cofnąć się w czasie i przeanalizować sytuację rynku w ostatniej dekadzie (2002-2012). Pierwsze pięć lat to okres niebywałej prosperity, gwałtownych wzrostów cen, niskich kosztów kredytów i kolejek klientów, gotowych do niemal natychmiastowego zakupu, czekających przed drzwiami biur sprzedaży, ukończonych i dopiero powstających inwestycji. Kolejne pięć lat to okres nieustannej walki z następstwami załamania rynku, zapoczątkowanymi w październiku 2008 roku.

Jakie będzie następne dziesięciolecie? Czy będzie to okres stagnacji, dalszego załamywania się rynku i postępującej recesji? A może nastąpi kolejna fala prosperity po trudnych 3 - 5 latach wychodzenia z kryzysu? W ciągu ostatniej dekady polski rynek deweloperski przyciągał inwestorów z całej Europy, szczególnie z Hiszpanii. Czy zagraniczni deweloperzy zdecydują się pozostać na naszym rynku? Jakie wybiorą strategie? Czy polscy deweloperzy, wzorem Hiszpanów, zdecydują się na zagraniczną ekspansję? Jeśli tak, to gdzie zainwestują? W 2002 roku Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) notowała tylko 1 firmę deweloperską. Dziś ten sektor skupia 23 firmy, ma nawet swój własny indeks – WIG Deweloperzy. Czy GPW nadal będzie przyciągać firmy z branży? I dalej – jak będzie wyglądać w przyszłości finansowanie działalności deweloperskiej? Czy załamanie rynku obligacji, po bankructwach firm z branży budowlanej, ma charakter tylko chwilowy? I wreszcie – jaką strategię powinni przyjąć deweloperzy mieszkaniowi? Jakie
segmenty rynku będą atrakcyjne? Które miasta najbardziej zyskają? Czy deweloperzy mieszkaniowi zdecydują się na ekspansję w kierunku nieruchomości komercyjnych podobnie jak niektórzy deweloperzy komercyjni weszli w minionych latach na rynek mieszkaniowy?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo na naszej konferencji. Skierowana jest ona nie tylko do inwestorów rynku deweloperskiego, ale także do licznego grona osób, działających w szeroko rozumianym otoczeniu tego rynku - wszystkich firm, których działalność zależy od kondycji sektora mieszkaniowego, w tym sektora finansowego.

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz