Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konferencja StartMoney, czyli jak pozyskiwać kapitał na innowacje

0
Podziel się

Konferencja skierowana do przedstawicieli biznesu, nauki oraz indywidualnych innowatorów, wynalazców, studentów i absolwentów uczelni wyższych.

Konferencja StartMoney, czyli jak pozyskiwać kapitał na innowacje
bErLHvhh

28 czerwca br. w Łodzi odbędzie się konferencja „ StartMoney – Kapitał dla biznesu i innowacji. Droga do globalnego sukcesu” ( www.startmoney.pl) . Organizatorem spotkania jest Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii” (http://www.ciat.uni.lodz.pl/), która zarządza funduszem inwestycyjnym StartMoney. Podczas konferencji poruszone będą zagadnienia pozyskiwania funduszy na innowacje w biznesie. Konferencja adresowana jest do managerów, ekspertów, przedstawicieli świata nauki, studentów i przedsiębiorców. Wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się na stronie www.startmoney.pl. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli biznesu, nauki oraz indywidualnych innowatorów, wynalazców, studentów i absolwentów uczelni wyższych.

Innowacyjny biznes na wyciągnięcie ręki

Głównym celem konferencji „StartMoney – Kapitał dla biznesu i innowacji. Droga do globalnego sukcesu” jest zaprezentowanie najlepszych strategii jak pozyskać kapitał na uruchomienie innowacyjnego biznesu i jak uzyskać pomoc we wdrażaniu czy finansowaniu wyników badań naukowych. Uczestnicy spotkania dowiedzą się także w jaki sposób osiągnąć globalny sukces, jak budować polskie biznesy na arenie międzynarodowej oraz jaką drogę muszą przebyć przedsiębiorcy, aby stworzyć w Polsce drugą Dolinę Krzemową.

bErLHvhj

Za przykład owocnej współpracy pomiędzy nauką a biznesem posłuży fundusz StartMoney zarządzany przez fundację _ „ _Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii” (http://www.ciat.uni.lodz.pl/)
.
Jest to fundusz inwestycyjny typu venture capital 8,5 mln zł, który inwestuje w pomysły na biznes oraz w przedsiębiorstwa będące na wczesnym etapie rozwoju, a więc na tak zwanym etapie zalążkowym lub etapie start-up. Na jeden pomysł Fundusz może przeznaczyć do 200 tys. Euro. W przypadku większych potrzeb kapitałowych dla uruchomienia biznesu lub dla jego realizacji Fundusz dysponuje również dodatkowym kapitałem, nawet do kilku milionów złotych. Takie inwestycje realizowane są przy udziale współpracujących z Fundacją funduszy venture capital lub aniołów biznesu.

Pomysłodawcami, którzy mogą wykorzystać kapitał Funduszu StartMoney na realizację pomysłów biznesowych, mogą być osoby fizyczne oraz prowadzący działalność gospodarczą (również spółki). Jest to również doskonałe źródło środków np. na wdrożenie wyników badań prowadzonych na uczelni lub w instytucie badawczym.

Liczy się przede wszystkim innowacja! – każda innowacja – produktowa, technologiczna i procesowa, organizacyjna, marketingowa. Oprócz innowacyjności znaczenie mają również ludzie – osoby lub zespoły oraz przedsiębiorstwa zdecydowane na wdrożenie innowacji i pomysłów na rynku, oraz otwarte na rozważenie współpracy z partnerem z kapitałem. Ważny jest także kapitał! – jako brakujący element umożliwiający realizację planów biznesowych i wdrożenia pomysłów.

bErLHvhp

Konferencja StartMoney odbędzie się 28 czerwca 2012r. w godzinach 11.00 - 17.00 w Łodzi w Centrum Konferencyjno - Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich (al. Politechniki 2, sala konferencyjna A).

Zapisy na konferencję odbywają się przez stronę funduszu www.startmoney.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji znajduje się na www.startmoney.pl

bErLHvhK
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)