Notowania

strategie
15.02.2012 14:34

Konkurs Kreowanie jutra - kampania PARP "Świat potrzebuje Twoich pomysłów"

Blisko 30 innowacyjnych rozwiązań wdrożonych w firmach lub instytucjach zgłoszono do drugiej edycji konkursu ”Kreowanie Jutra”

Podziel się
Dodaj komentarz

Blisko 30 innowacyjnych rozwiązań wdrożonych w firmach lub instytucjach zgłoszono do drugiej edycji konkursu ”Kreowanie Jutra” organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego rozstrzygnięcie nastąpi na początku marca.

Nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu PARP ogłosił we wrześniu zeszłego roku. Zainteresowanie było jednak tak duże, że termin ich przyjmowania, wyznaczony początkowo na grudzień, przedłużono do stycznia 2012 r. Ostatecznie do organizatorów wpłynęły opisy 26 nowatorskich, często niecodziennych projektów, mających na celu udoskonalenie funkcjonowania firmy lub warunków pracy. Dotyczą głównie innowacyjnych urządzeń, detali, maszyn i przyrządów, ale również aplikacji informatycznych, modeli i strategii zarządzania. Autorzy najciekawszych pomysłów otrzymają nagrody rzeczowe, których wręczenie nastąpi 7 marca na gali w warszawskim Centrum Artystycznym SKWER. Zostaną na niej również przyznane tytuły Pracodawcy Przyjaznego Kreatywności, który otrzymują pracodawcy tworzący warunki sprzyjające powstawaniu innowacyjnych pomysłów.

Konkurs „Kreowanie Jutra” jest adresowany do osób wprowadzających w swoich zakładach usprawnienia wpływające na jakość pracy. Mogą być nimi rozwiązania, pomysły lub inicjatywy w zakresie np. technologii, produktów, procesów czy marketingu, które zostały wdrożone w firmie lub instytucji, przyczyniły się do poprawy jej funkcjonowania i są możliwe do zastosowania w innych organizacjach. Jego cel to stymulowanie i nagradzanie kreatywnych pracowników – inicjatorów zmian i udoskonaleń – oraz ukazanie ich jako osób, które mogą mieć wpływ na przyszłość swojego miejsca pracy.

Honorowy patronat nad „Kreowaniem Jutra” sprawuje Minister Gospodarki. Konkurs jest elementem kampanii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości promującej postawy proinnowacyjne pod hasłem: „Świat potrzebuje Twoich pomysłów”, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz