Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Letnie Seminarium Ekonomiczne 2011

0
Podziel się:

Instytut Misesa, wolnorynkowy think-tank, który popularyzuje teorię austriackiej szkoły ekonomii, organizuje w dniach 9-11 września Letnie Seminarium Ekonomiczne.

Letnie Seminarium Ekonomiczne 2011

Instytut Misesa, wolnorynkowy think-tank, który popularyzuje teorię austriackiej szkoły ekonomii, organizuje w dniach 9-11 września Letnie Seminarium Ekonomiczne. Tym razem kontynuatorzy myśli Misesa i Hayeka spotkają się w podwrocławskim Czeszowie.

Tematem tegorocznego Seminarium jest zmienność gospodarcza i ryzyko, czyli zagadnienia, które w debacie prowadzonej przez ekonomistów Szkoły są obecne praktycznie od zawsze.

– Zdecydowaliśmy się na taką tematykę przez wzgląd na jej doniosłość, ale nie tylko. To zagadnienia, które w dobie przedłużającej się recesji są szczególnie aktualne – mówi Witold Falkowski, prezes Instytutu.

Tradycją Seminarium jest szeroki zakres dyskusji pomiędzy zgromadzonymi a referentem. – Dyskusja nad sprawami ekonomii nie może obracać się tylko w gronie samych ekonomistów – mówi dr Mateusz Machaj, szef Zespołu Ekspertów Instytutu. – Ekonomia to dziedzina ściśle związana z innymi dyscyplinami, takimi jak prawo, nauki polityczne, antropologia czy filozofia. Szeroka debata nad zadanymi problemami, oczywiście przy utrzymaniu wysokich standardów merytorycznych debaty, umożliwia uzyskanie trafniejszych wniosków – dodaje dr Machaj.

Wśród gości tegorocznego Seminarium, podobnie jak w poprzednich latach, gdy nosiło jeszcze ono nazwę Letniego Seminarium Austriackiego, nie zabraknie ciekawych mówców. Na zaproszenie Instytutu przyjedzie dr Philips Bagus, docent na uniwersytecie im. Juana Carlosa w Madrycie. Znany jest ze swojej wnikliwej krytyki wspólnej waluty europejskiej zawartej w wydawanej w tym roku w Polsce książki „Tragedia Euro”. Książka ukaże się w ramach serii wydawniczej Instytutu Misesa. Drugim ważnym gościem będzie Cynik9, jeden z najbardziej znanych w Polsce blogerów ekonomicznych, poglądowo bliski szkole austriackiej. – Zdecydowaliśmy się na zaproszenie właśnie Pana Cynika9 ze względu na trafność jego sądów. Nie ukrywamy też, że ujawnienie tożsamości przez tego dotychczas anonimowego, a przy tym bardzo wpływowego blogera akurat na naszym Seminarium, poczytujemy sobie za zaszczyt – uważa Bartosz Wilk, szef działu PR Instytutu.

Można jeszcze zgłosić chęć udziału w Seminarium. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Instytutu Misesa

strategie
patronat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)