Notowania

strategie
14.11.2012 10:36

Listopadowa konferencja w ramach projektu „Inwestuj w innowacje!”.

Konferencja odbędzie się 29 listopada 2012 roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, sala Notowań NewConnect.

Podziel się
Dodaj komentarz

„Inwestuj w innowacje!" jest ogólnopolskim przedsięwzięciem realizowanym przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Głównym celem projektu jest tworzenie dogodnych warunków inicjowania współpracy inwestorów z przedsiębiorcami poszukującymi środków finansowych na realizację nowatorskich przedsięwzięć. Realizowany projekt ma na celu kształtowanie gotowości inwestycyjnej, czyli przygotowanie przedsiębiorców do poszukiwania inwestorów oraz do właściwej prezentacji swojej oferty, a także uświadomienie im i pokazanie możliwości, jakie daje pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania innowacyjnej działalności. Szkolenia i seminaria organizowane w ramach projektu spowodują zwiększenie świadomości w zakresie usług i korzyści oferowanych przez inwestorów kapitałowych.

W organizowanych w ramach projektu szkoleniach przedsiębiorcy mogą uzyskać teoretyczną wiedzę z zakresu współpracy z inwestorem typu Venture Capital oraz poznać zasady funkcjonowania i debiutu spółek na alternatywnym rynku obrotu giełdowego - NewConnect. Oprócz szkoleń z zakresu rynku kapitałowego przedsiębiorcy uczestniczą w praktycznych warsztatach z zakresu prezentacji i wystąpień publicznych. Poznają tajniki budowy swojego wizerunku, dowiadują się jak nawiązać relację z mediami, w jaki sposób należy prezentować własną firmę oraz zachęcić kontrahentów do współpracy, a inwestorów do wejścia kapitałowego.

Do projektu może się zgłosić każda firma. Udział w projekcie biorą zarówno spółki, które same się zgłaszają, jak i pochodzące z portfeli współpracujących z Parkiem inwestorów. Nie ma szczególnych wymagań odnośnie branży, miejsca rejestracji firmy czy stopnia rozwoju przedsięwzięcia. Bardzo różnorodne są również potrzeby kapitałowe zgłaszane przez firmy. Poszukują one wsparcia na poziomie od kilkuset tysięcy złotych po dziesiątki milionów. Ze względu na odmienne sektory, w których działają prezentujące się spółki oraz ze względu na różne oczekiwania inwestorów odnośnie branż, w które chcieliby zainwestować, kierownicy projektu starają się kojarzyć spółki, z zainteresowanymi danym obszarem inwestorami.

Dotychczas, z projektu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego skorzystało wiele przedsiębiorstw, które następnie pozyskały finansowanie poprzez debiut na alternatywnym rynku obrotu giełdowego NewConnect oraz w ramach Venture Capital. Były to m.in. Dent-a-Medical, Ibiza Ice Cafe, Call 2 Action, Euro-Centrum, Kompleks, Internet Works, Internet Union, Fundusz Hipoteczny Dom, Time Solutions, True Solutions, Hawira, Ultrastar, 7Orders, Guardier.

_ - Miałem okazję kilkakrotnie uczestniczyć w konferencjach organizowanych w ramach projektu „Inwestuj w Innowacje!”. Pomimo dużej ilości podobnych inicjatyw, ta ma szczególną przewagę nad pozostałymi. Przekłada się to na dużą ilość różnorodnych i ciekawych spółek, wśród których inwestorzy mogą znaleźć sporo interesujących prospektów inwestycyjnych – _chwali projekt Stanisław Rogoziński, Partner Zarządzający Brante Partners. - _ „Inwestuj w Innowacje!” znacząco ułatwia nam zadanie poprzez wyszukanie, wyselekcjonowanie i zgromadzenie w jednym miejscu tylu dobrych zespołów. Jestem przekonany, że kolejne edycje projektu będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem. _

Udział w projekcie jest całkowicie darmowy - koszty wszelkich szkoleń, materiałów i udziału w konferencji są finansowane ze środków projektu, a te z kolei pochodzą z dotacji w ramach Programu Operacyjnego - Innowacyjna Gospodarka.

Partnerami konferencji są: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, IPO SA, Money.pl, Brante Partners, InterContinetal w Warszawie

Ósma edycja konferencji projektu „Inwestuj w innowacje!” odbędzie się 29 listopada 2012 roku na Sali Notowań NewConnect GPW w Warszawie. Serdecznie zapraszamy wszystkich inwestorów. Zapisy na konferencję: * *info@t-park.pl lub pod nr tel. 74 648 04 50.

Szczegóły pod adresem * *www.inwestujwinnowacje.pl

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz