Notowania

wiadomości
29.09.2016 16:54

Łódź czeka na innowatorów

10 bloków tematycznych , 33 panelistów, w tym goście specjalni Willy Lai i Jean Maer, a wśród słuchaczy eksperci i praktycy poruszający się w obszarze user experience. Wszystkie te osoby wezmą udział w pierwszej polskiej edycji World Communication Forum Davos poświęconej Human – Centered Design. Konferencja odbędzie się 10 i 11 października w Łodzi. Czas rezerwować miejsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

10 bloków tematycznych , 33 panelistów, w tym goście specjalni Willy Lai i Jean Maer, a wśród słuchaczy eksperci i praktycy poruszający się w obszarze user experience. Wszystkie te osoby wezmą udział w pierwszej polskiej edycji World Communication Forum Davos poświęconej Human – Centered Design. Konferencja odbędzie się 10 i 11 października w Łodzi. Czas rezerwować miejsce.

Do łódzkiej konferencji pozostało mniej niż dwa tygodnie, i to z pewnością ten czas, aby każdy kto zawodowo zajmuje się service design i nowymi technologiami skorzystał z zaproszenia do Łodzi i wziął udział w spotkaniu z najlepszymi ekspertami od design thinking. - Po raz pierwszy w Polsce będziemy gościć ludzi, których doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i odbioru rozwiązań IT w zakresie user experience ma wymiar, jeśli nie globalny to przynajmniej wielonarodowy – mówi Dymitr Romanowski, pomysłodawca konferencji i szef The Story.

Najlepsi eksperci podzielą się wiedzą

Wcześniej nie było okazji, aby spotkać w jednym miejscu w Polsce, obecnego i byłego przedstawiciela Apple, czy reprezentanta Ideo. Pierwszej marki nie trzeba przedstawiać, natomiast o drugiej firmie wystarczy powiedzieć, że zaprojektowała pierwszą myszkę dla Macintosha. Ten sukces stał się zaczątkiem wielkiej kariery i obecnie Ideo uznawana jest za numer 1 w branży projektowania innowacji. Trudno również nie docenić obecności na konferencji przedstawiciela NATO. Franky Seagerman odpowiada za digital insights w największym sojuszu wojskowym świata. Jest to unikalna okazja na spotkanie z tym wybitnym profesjonalistą, który zgodził się podzielić swoimi doświadczeniami z uczestnikami konferencji. Znakomitych gości w Łodzi będzie znacznie więcej, także z rodzimego podwórka. Wystarczy wymienić Rafała Brzoskę, szefa InPost, Bogusława Leśnodorskiego z Legii Warszawa, Błażeja Modera z EC 1 – Łódź Miasto Kultury, Mick Griffina z Band24, Sylwię Borowską-Kurek z Abbott Laboratories.

Dużo nowości, wiele inspiracji

Ciekawą propozycją będzie kontakt z osobami, którzy nie reprezentują wielkich światowych gigantów innowacji, nie mniej są autorami bardzo interesujących projektów, które mogą stać się inspiracją dla polskich innowatorów. Przykładem jest Alex Frenkel z izraelskiego start-up'a Colu. Firma stworzyła alternatywny system obiegu wirtualnej waluty i ma na swoim koncie wdrożenia w trzech krajach, w tym w rodzinnym Izraelu. Unikalność rozwiązania wynika m.in. z jego przeznaczenia. Zdaniem jego twórców zostało z myślą o rozwoju gospodarki lokalnej. Godną uwagi pozycją będzie spotkanie z Darią Kertsenbaum z ABBYY. To firma znana z aplikacji FineReader, która służy rozpoznawaniu obrazu i tekstu. W oparciu o nią sukcesem zakończył się proces digitalizacji i udostępnienie publicznego zbiorów Lwa Tołstoja.

Nie sposób wymienić wszystkich speakerów, nie tylko z uwagi na ich liczbę (będzie ich ponad 30 -stu), ale także ze względu na obszar tematyczny. Konferencja podzielona została aż na 10 bloków tematycznych. Dymitr Romanowski tłumaczy skąd pomysł na tematy konferencji. – Zależało nam, aby pokazać jak najszersze spektrum dziedzin, w których powstają innowacje i to jakie mają przełożenie na życie człowieka praktycznie w każdym aspekcie jego życia. Stąd takie bloki tematyczne, jak np. zdrowie, wiedza, wyżywienie, ale także technologie czy aglomeracja – mówi Romanowski. Jak dalej wyjaśnia, zgodnie z ideą Human-Centered Design, która jest motywem przewodnim konferencji, innowacja ma służyć zaspokajaniu potrzeb ludzi. Ich umiejętne odczytanie jest kluczowe dla procesu projektowania innowacji, a możliwe jest jedynie poprzez skrupulatne obserwowanie i analizowanie ludzkiego zachowania. Krótko mówiąc projektowanie innowacji nie może się odbywać bez udziału człowieka. Stąd jego centralne miejsce w procesie ich
tworzenia.

Networking

Łódzka konferencja to nie tylko prezentacje i wystąpienia. Poza częścią panelową organizator przewidział czas na zawiązywanie nowych znajomości i budowanie sieci kontaktów. Okazją do tego typu aktywności będzie wspólna ze speakerami kolacja, zaplanowana po pierwszym dniu konferencji. Kolacja nie jest obowiązkowa i wymaga wniesienia dodatkowej opłaty. Dla wielu uczestników będzie z pewnością najważniejszym momentem wydarzenia.

Unikatowy Moleskine i voucher od UBER

Wyjątkowi goście, interesująca merytoryka, szansa na nowe kontakty to nie wszystko, na co mogą liczyć uczestnicy konferencji. Zadbano o odpowiednią oprawę. Konferencja odbędzie się w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w Łodzi. Hotel Andels's powstał w zrewitalizowanym budynku, który był częścią dawnej fabryki Izraela Poznańskiego, dziś przerobionej na centrum handlowe Manufaktura. Odnowiona postindustrialna przestrzeń jest obecnie wizytówką miasta i jedną z jej największych atrakcji.

Łódź, która mocno stawia na innowacje została partnerem i współorganizatorem konferencji. Centralne położenie Łodzi na mapie Polski, dostęp do lotniska i autostrady sprzyja odwiedzeniu w tych Łodzi. Samo dotarcie na konferencję nie powinno również nastręczać kłopotu. Hotel położony jest w ścisłym centrum miasta. Jeszcze prościej, a z pewnością taniej powinno pójść z drogą powrotną. Każdy z uczestników otrzyma promocyjny voucher uprawniający do zniżki za przejazd samochodami wykorzystującymi system UBER. To prezent od tej firmy, która będzie obecna na konferencji. UBER nie zwalnia tempa i już rozwija przewozy samochodami bezzałogowymi. Co z tego wyniknie jeszcze nie wiadomo, ale konferencja stwarza okazją, żeby o to zapytać szefa UBER na Polskę. Na marginesie dodajmy, że Voucher nie trzeba wykorzystywać w Łodzi, ponieważ zachowuje ważność dłużej i na inne miasta w Polsce.

Na uczestników konferencji czeka jeszcze jeden prezent. I to nie bagatelny. To prestiżowe notatniki Moleskine. Ten egzemplarz został specjalnie zaprojektowany z okazji WCF Davos w Łodzi i wyprodukowany w siedzibie firmy w Mediolanie. To czyni go jeszcze bardziej unikatowym. Notatnik to nie tylko ładna pamiątka z wydarzenia, ale także przydatna rzecz podczas konferencji. Krótko mówiąc, estetyka i funkcjonalność w jednym. Czyli dokładnie to, o co chodzi w Human-Centered Design.

Konferencja World Communication Forum Davos we Łodzi rozpocznie się w poniedziałek, 10 października o godzinie 9.00. Jej tytuł brzmi Innowacje i Human-Centered Design. Konferencję poprowadzi Piotr Bucki. Otwarcia dokonają organizatorzy - prezydent miasta Łodzi, Hanna Zdanowska oraz szef The Story, Dymitr Romanowski. Gościem specjalnym jest Willy Lai. Więcej szczegółów na temat konferencji na stronie www.davoslodz.com. Rejestracja potrwa do 4 października.

Tagi: wiadomości, gospodarka, strategie, najważniejsze, patronat
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz