Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podsumowanie XIV Konferencji Programowej Izby Domów Maklerskich

0
Podziel się:

W dniach 7-9 marca 2014 roku w Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się XIV Konferencja Programowa Izby Domów Maklerskich pod hasłem: Jak zwiększyć konkurencyjność polskiego rynku kapitałowego?.

bEUmOZNN

W dniach 7-9 marca 2014 roku w Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się XIV Konferencja Programowa Izby Domów Maklerskich pod hasłem _ Jak zwiększyć konkurencyjność polskiego rynku kapitałowego? _. * *Kluczowym zagadnieniem spotkania był temat strategii dla rozwoju rynku kapitałowego * *w Polsce na najbliższe lata i * *jej wpływ na finansowanie przedsiębiorstw i gospodarki. * *Patronat honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Skarbu Państwa. Patronatu merytorycznego udzieliła Komisja Nadzoru Finansowego.

Konferencja Programowa Izby Domów Maklerskich to coroczne spotkanie biznesowe, które jest okazją do merytorycznej dyskusji wszystkich przedstawicieli rynku kapitałowego. Tegoroczne spotkanie w Bukowinie Tatrzańskiej zgromadziło ponad 170 uczestników rynku kapitałowego.

bEUmOZNP

W debacie na temat możliwości rozwoju rynku kapitałowego w Polsce wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego, przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i Grupy Kapitałowej Giełdy oraz Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Prelegentami i gośćmi konferencji byli również zarządzający Otwartymi Funduszami Emerytalnymi, Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych i Firmami Zarządzania Aktywami. Ponadto gościliśmy przedstawicieli organizacji branżowych, takich jak Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Związek Banków Polskich, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Związek Maklerów i Doradców, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, a także przedstawicieli banków, krajowych inwestorów, spółek giełdowych i firm inwestycyjnych.

Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali potrzebę stworzenia rządowej strategii, promującej rozwój polskiego rynku kapitałowego, której jednym z podstawowych elementów powinno być działanie na rzecz krajowych firm inwestycyjnych, jako głównych pośredników w pozyskiwaniu kapitału przez polskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Waldemar Markiewicz, prezes Izby Domów Maklerskich, apelował do przedstawicieli rządu o wsparcie w tworzeniu spójnej strategii dla rynku. _ Strategia jest potrzebna, ale musi być wizja i przywództwo. Jej celem powinno być finansowanie rozwoju gospodarczego. Potrzebny jest także lider na szczeblu rządowym albo umocowany przez rząd, który będzie nad tym czuwał i będzie odpowiedzialny za strategię, jej wdrożenie i dalszy rozwój _ – powiedział. Prezes zwrócił również uwagę na potrzebę budowania wśród polityków świadomości tego, jak ważny jest rynek kapitałowy dla polskiej gospodarki.

W drugim dniu konferencji odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Rynku Kapitałowego w Slalomie Gigancie na stoku Harenda w Zakopanem. W zawodach udział wzięło ok. 30 zawodników. Mistrzostwa zgromadziły również liczne grono kibiców, wśród których rozlosowane zostały cenne nagrody: kaski firmy Salomon oraz weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Bukovina. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również miasteczko BMW, w którym zawodnicy oraz kibice mogli skorzystać z jazd testowych samochodami z napędem X-drive.

Więcej informacji na temat konferencji można odnaleźć na stronie:

bEUmOZNV

_ Izba Domów Maklerskich jest największą niezależną samorządową organizacją środowiska pracodawców domów i biur maklerskich w Polsce, zrzesza obecnie 22 krajowe domy i biura maklerskie. Ich łączny udział w obrotach akcjami wszystkich krajowych domów maklerskich na GPW w 2013 roku wyniósł 70%. _

bEUmOZOq
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)