Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bieg charytatywny
26.08.2014 14:32

Poland Business Run

Jeden bieg w pięciu miastach, nawet 12000 uczestników na starcie i wspólny cel – pomoc podopiecznym Fundacji Jaska Meli Poza Horyzonty. 14 września dokładnie o godzinie 10:30, Poland Business Run wystartuje w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. To trzecia edycja charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety.

Podziel się
Dodaj komentarz

14 września, w pięciu polskich miastach – Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie, prawie 12 tysięcy uczestników pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą – podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Tego dnia o tej samej porze, na starcie tej gigantycznej sztafety staną zarówno ci, którzy już od dawna kochają bieganie, jak i ci, którzy dosłownie wstaną od biurek i przebiegną pierwsze od lat kilometry.

Chociaż drużyny można zgłosić także indywidualnie, to impreza głównie dla biznesu – pięcioosobowych zespołów biegaczy, reprezentujących firmy w swoich miastach.

Poland Business Run 2014 pomoże grupie podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Zostali oni wskazani jako osoby w pierwszej kolejności potrzebujące wsparcia. Każdy z nich w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, wypadku lub ciężkiej choroby został poddany amputacji.

Jak mówi Jan Mela, Prezes Fundacji – „Dla naszych podopiecznych Poland Business Run to okazja do tego, by w pewien magiczny sposób wykonać milowy krok do zmiany swojego życia. Mimo ogromnej ilości codziennej pracy całego sztabu osób w Fundacji, podopieczny, dla którego nasza pomoc jest niejednokrotnie jedyną nadzieją, częstokroć musi czekać miesiącami na uzbieranie kwoty niezbędnej do zakupu dobrej jakości protezy. Poland Business Run wychodzi temu naprzeciw i pomaga niebywale przyspieszyć ten czas oczekiwania. Skala, którą w zeszłym roku przybrało to niezwykłe wydarzenie, pozwoliła na zakup 10 protez o łącznej wartości prawie 400 tys. zł brutto”.

W tym roku w Krakowie impreza pomoże Danielowi, który w wyniku wypadku, a później zakażenia gronkowcem stracił lewą nogę. Poznań biegnie dla Piotra i Jakuba – mężczyźni potrzebują protez obydwu nóg. W Katowicach pomoc zostanie skierowana dla Grzegorza, który w wyniku odmrożenia stracił obie stopy. W Łodzi beneficjentem jest Tomek – wyjątkowo otwarty i pozytywnie nastawiony do życia młody człowiek, który na co dzień mus radzić sobie bez nóg i z częściową amputacją obydwu dłoni. Warszawa bieg dedykuje Łukaszowi, który nogę stracił w wyniku wypadku samochodowego.

Cały dochód z opłat startowych, 50 zł netto od osoby czyli 250 zł netto od całego zespołu, kierowany jest na cel charytatywny – na protezy dla tych konkretnych beneficjentów w pięciu miastach. Dlatego okazuje się, że aby komuś pomóc nie trzeba wielkich wyrzeczeń i poświęcenia – wystarczą dwie nogi... i trochę chęci.

Na cel charytatywny kierowane są także dobrowolne wpłaty przez strony internetowe imprezy gromadzone w ramach akcji Pomagam Bardziej. „To sposób by każdy mógł pomóc i wesprzeć inicjatywę bez względu na udział w biegu. Jeśli kwota zebrana w akcji Pomagam Bardziej i kwota z opłat startowych przekroczą potrzeby, Fundacja wybierze dodatkowych beneficjentów, którzy także zyskają szanse na nowe życie” – tłumaczy Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Jak dodaje – „Każdy z naszych podopiecznych ma swoje pasje, palny i marzenia. Dla każdego z nich amputacja była przekreśleniem dotychczasowego życia i planów. Dlatego naprawdę warto im pomóc”.

Ile nóg potrzeba by chodzić? Zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=K0sJiZrO6X4

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji.
W 2013 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. Łącznie wzięło w nich udział 4555 osób i zebrano blisko 400 000 zł brutto na 10 protez dla ośmiu podopiecznych Fundacji. W 2014 roku bieg będzie miał swoje edycje w: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. W pierwszej kolejności pomoc zostanie skierowana dla Daniela, Piotra, Jakuba, Grzegorza, Tomka i Łukasza. Jeśli zebrana kwota przekroczy potrzeby, Fundacja wskaże kolejnych beneficjantów.

Więcej informacji: www.polandbusinessrun.pl

Organizatorzy:

UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft Poland Sp. z o.o., CenturyLink Technology Solutions, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, MAN Accounting Center, Franklin Templeton Investments Poland, Capgemini Polska, Association of Business Service Leaders in Poland (ABSL), Infosys, HP, Accenture, BNP Paribas, Hays, Jones Lang La Salle. Oraz urzędy miast: Krakowa, Poznania, Katowic, Warszawy i Łodzi.

Tagi: bieg charytatywny, strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz