Notowania

strategie
18.02.2011 12:12

Polsko-Arabskie Forum Inwestycyjne – Spotkanie Polski z Bliskim Wschodem i Północną Afryką

18-19 kwiecień 2011, Hotel Polonia Palace, Warszawa

Podziel się
Dodaj komentarz

18-19 kwiecień 2011, Hotel Polonia Palace, Warszawa

W ciągu ostatnich lat Polska stała się jednym z najatrakcyjniejszych krajów na świecie dla zagranicznych przedsiębiorstw pod względem lokowania inwestycji. Według ostatniego raportu A.T Kearney badającym atrakcyjność państw pod względem lokowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych (2010 FDI Confidence Index), Polska znalazła się na 6 miejscu, plasując się bezpośrednio za takimi państwami jak Chiny, USA, Indie, Brazylia oraz Niemcy. Tym samym zanotowaliśmy największy awans w czołówce światowej – w poprzednim wydaniu raportu w 2007 r. Polska znajdowała się na odległym 22 miejscu.

Jako jedyny Kraj w Unii Europejskiej uniknęła recesji. Podczas gdy inne kraje wciąż walczą z recesją Polski wzrost wyniesie w 2011 ponad 4% po tym jak w 2010 roku wyniósł 3,6 % .Warszawska giełda stała się największym rynkiem akcji w regionie i przewyższyła obrót akcjami na giełdzie wiedeńskiej. Ponadto, proces prywatyzacji przyciągnął do Polski czołówkę banków inwestycyjnych takich jak Goldman Sachs, Citygroup i Morgan Stanley, które w zeszłym roku otworzyły swoje biura w Warszawie. Według Forbes dziewięć z dziesięciu największych banków inwestycyjnych świata otworzyło lub zadeklarowało otwarcie tu regionalnego biura. Podobny wynik w tym regionie mają jeszcze Frankfurt i Moskwa.

Równie atrakcyjnym rynkiem tym razem dla polaków są kraje arabskie z Bliskiego-Wschodu i Afryki Północnej czyli tzw. Obszaru MENA. Obszar z 300 milionami potencjalnych konsumentów obok którego nie można przejść obojętnie to ogromny potencjał dla polskich przedsiębiorstw, który jest nadal niewykorzystany. Co do obecności na tamtych rynkach Polska Pozostaje daleko w tyle za Stanami Zjednoczonymi, Japonią czy innymi krajami Unii Europejskiej. Polskie możliwości są tu olbrzymie, W obszarze MENA szansę mają między innymi przemysł budowlany, spożywczy, meblarski, kosmetyczny, tekstylny i wiele innych.

Chcemy aby Polsko-Arabskie Forum Inwestycyjne stanowiło doskonałą platformę dla wymiany poglądów, doświadczeń, budowania strategii współpracy pomiędzy tak znaczącymi w obecnych czasach obszarami jakimi są Europa Środkowa, a w szczególności Polska i cały region MENA.

Konferencja kierowana jest do potencjalnych inwestorów, odbiorców inwestycyjnych, firm i osób, którzy gotowi są zapoznać się i otworzyć nowy rozdział w swojej dotychczasowej działalności biznesowej.

Patronat honorowy: Ministerstwo Gospodarki

Patroni medialni: TVN CNBC, PAP, Inwestycje.pl, Warszaw Business Journal, Money.pl, Polish Market, Gazeta Bankowa, GOwarsaw.eu, BizPoland, BiznesPolska, PIT.PL, VAT.PL.

Organizator:


Top ConsultingConferences & Trainings S.A.

ul. Marszałkowska 58 lok. 56

00-545 Warszawa

tel.: (+48 22) 460 51 24

faks: (+48 22) 460 51 29

Więcej informacji na: www.tcct.pl

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz