Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wrocław
24.03.2011 15:50

Poznaj Wrocław raz jeszcze

Na początku kwietnia 2011 odbędzie się pierwsza impreza z cyklu Żyj i mieszkaj we Wrocławiu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na początku kwietnia 2011 odbędzie się pierwsza impreza z cyklu Żyj i mieszkaj we Wrocławiu. Organizatorzy przygotowali program dla całych rodzin - w jednym miejscu poznać będzie można ofertę wrocławskich atrakcji miejskich, współuczestniczyć w przygotowaniach miasta do ostatecznej walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz posłuchać znanych wrocławian, m.in. Marka Krajewskiego.

Żyj i mieszkaj we Wrocławiu jest już drugim wydarzeniem organizowanym przez członków lokalnej inicjatywy Polskiego Związku Firm Deweloperskich – Budujemy Wrocław. Obecnie należy do niej 10 firm deweloperskich: Archicom, BRE.locum, DACH-BUD, DOM.developer, Dom Development, INKOM, LOCUS, PROFIT Development, Religa Development oraz Vantage Development. Firmy te tworzą 40 % lokalnego rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Żyj i mieszkaj we Wrocławiu to impreza skierowana do mieszkańców miasta oraz do osób, które swoją przyszłość wiążą ze stolicą Dolnego Śląska. Wydarzenie, pod patronatem prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, odbędzie się w weekend 2 i 3 kwietnia 2011 w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej - nowoczesnym obiekcie konferencyjnym położonym w kompleksie Hali Stulecia.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Marek Krajewski, autor najpopularniejszego cyklu polskich kryminałów. Spotkanie autorskie z pisarzem rozpocznie się 2 kwietnia o godzinie 15.

Michał Jaros, pełnomocnik wojewody ds. Euro 2012 we Wrocławiu, opowie o poziomie zaawansowania budowy stadionu. Podczas wydarzenia nadarzy się także okazja do spotkania z Pawłem Andrzejczukiem - autorem bloga Wrocław z Wyboru, docenionego nie tylko przez mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Organizatorzy wydarzenia Żyj i mieszkaj we Wrocławiu przygotowują atrakcje dla całych rodzin. Dla najmłodszych mieszkańców Wrocławia zostaną przygotowane specjalne warsztaty plastyczno–architektoniczne. Zajęcia, mające na celu rozwój wyobraźni i sprawności manualnej, poprowadzi architekt Anna Rumińska z Inicjatywy Edukacyjnej eMSA wraz z zespołem. Podczas warsztatów najmłodsi zbudują makietę Wrocławia – tym samym uzyskamy pejzaż stolicy Dolnego Śląska widzianej oczami dzieci.

Wstęp na całą imprezę jest bezpłatny.

*Program: *

Impreza będzie otwarta w godzinach 10:00 - 17:00. W tym czasie zapraszamy na:

  • Prezentacje bezpiecznych ofert deweloperów

Deweloperzy zrzeszeni w Polskim Związku Firm Deweloperskich budują Wrocław w poszanowaniu najwyższych standardów budowlanych oraz dbają o wysoką jakość obsługi na każdym etapie kontaktu z firmą. Podczas imprezy prezentowane będą oferty aktualnie znajdujących się w sprzedaży inwestycji.

  • Szkolenia organizowane przez ekspertów PZFD **

Jak bezpiecznie wybrać wymarzone mieszkanie, jakie formalności są wymagane dla uzyskania kredytu, co to jest rekomendacja S i T, jak powinna brzmieć uczciwa umowa deweloperska, czy podwyżka podatku VAT oraz czy perspektywa organizacji Euro 2012 wpłynie na wzrost cen nieruchomości?


  • Prezentację ofert

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić punkty informacyjne przedstawicieli i zapoznać się z ofertami banków, ubezpieczycieli, uczelni wyższych, wrocławskich instytucji miejskich oraz kulturalnych (m.in. PKO BP, Politechnika Wrocławska, Wrocławski Park Wodny, ZOO Wrocław, ESK 2016, Teatr Muzyczny Capitol)

  • Spotkania z gośćmi specjalnymi * *

Serdecznie zapraszamy na spotkania z: Markiem Krajewskim, Michałem Jarosem, Pawłem Andrzejczukiem, przedstawicielami Urzędu Miasta

  • Wystawę ukazującą historię Hali Stulecia

  • Warsztaty plastyczne dla najmłodszych

WRO-COOL-TURA - bezpłatne warsztaty dla dzieci odbędą się 2 i 3 kwietnia 2011, w godzinach 12:00-17:00. Warsztaty zorganizuje eMSA Inicjatywa Edukacyjna, a poprowadzi je Anna Rumińska - architektka i antropolożka kultury, wraz z zespołem.

  • Wystawę prac konkursowych * *

W trakcie imprezy będzie można zobaczyć prezentację dziecięcych prac nadesłanych do konkursu plastycznego Narysuj Wrocław. Najbardziej charakterystyczne dla miasta miejsca, czyli Most Grunwaldzki, Hala Stulecia oraz Ratusz, ukażą się w nowych odsłonach na przygotowanych przez dzieci obrazkach.


  • Trening miejski Nordic Walking

Trening dla mieszkańców Wrocławia poprowadzi trener nordic walking - Marcin Wroński, AC TEAM.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz program można uzyskać na stronie www.budujemy.wroclaw.pl

Tagi: wrocław, strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz