Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Przdsiębiorcy i wizjonerzy"- nowa książka Jeffrey'a A. Harris'a

0
Podziel się

Nakładem Wydawnictwa ConCorda ukazała się nowa książka autorstwa Jeffrey’a A. Harris’a pt: "Przedsiębiorcy i wizjonerzy". Prezentuje prawdziwych innowatorów, którzy radykalnie zmienili świat, często wstrząsając istniejącymi rynkami lub kształtując nowe.

"Przdsiębiorcy i wizjonerzy"- nowa książka Jeffrey'a A. Harris'a
bEhIvvit

Przedsiębiorczość społeczna jest w Polsce kojarzona głównie z pomocą socjalną, jednak wykazujemy w tym podejście zgoła odmienne od reszty świata. Profesor Yunus od lat przoduje w rankingach najbardziej wpływowych myślicieli biznesu. Należy do elity wizjonerów, którzy zmienili - i nadal zmieniają - otaczający nas świat.

Jeffrey A. Harris znalazł i fantastycznie opisał wspólny mianownik, łączący przedsiębiorców podejmujących działalność w różnych branżach, for profit i non profit. Przedsiębiorcy i wizjonerzy – to książka o marzeniach, pasjach, przedsiębiorczości i odwadze ludzi, którzy wybrali własną drogę w biznesie, nierzadko wbrew utartym ścieżkom.
Ludzie przedsiębiorczy to klucz do dobrego biznesu, jednak sam pomysł nie wystarczy... wiele dobrych pomysłów przepada na etapie wdrożenia.

Przedsiębiorcy i wizjonerzy – to książka o ludziach i ideach, które przyjęły się na całym świecie oraz – pokonując niezliczone bariery finansowe, administracyjne i prawne – doprowadziły do znaczących przemian społecznych.

bEhIvviv

Przedstawione historie „od kuchni” pokazują proces przekuwania innowacyjnych pomysłów w biznes, sposób myślenia przedsiębiorców i podejmowane przez nich próby, które ostatecznie doprowadziły do sukcesu.

Autor wybrał do analizy pionierskie firmy działające w różnych branżach, a także artystów i organizacje non-profit. Są pośród nich Joan Ganz Cooney (Ulica Sezamkowa), Walt Disney (Walt Disney World), Henry Ford (Ford Motors), Hugh Hefner (Playboy), Steve Jobs (Apple), Larry Page i Sergey Brin (Google), Fred Smith (Federal Express), Ted Turner (CNN), Muhammad Yunus (Grameen Bank).

To opowieść o ludziach z pasją i skutecznych menedżerach, którzy potrafili zrealizować marzenia. Napisana w reporterskim stylu książka będzie ciekawą lekturą dla osób zainteresowanych przedsiębiorczością i innowacyjnym podejściem do biznesu.

Książka ukazała się w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. Wstęp do wydania polskiego napisała Anna Hejka.

bEhIvviB
bEhIvviW
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)