Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Relacja z BIG DATA: Think Big CEE Congress

0
Podziel się

W dniach 4 - 5 listopada w Hotelu Westin w Warszawie odbył się BIG DATA: Think Big CEE Congress. Wydarzenie zgromadziło ponad 600 uczestników, w tym wybitnych ekspertów nie tylko z Polski, ale też uznane zagraniczne autorytety zajmujące się tematyką Big Data.

Relacja z BIG DATA: Think Big CEE Congress
bEgnuDIl

W dniach 4 - 5 listopada w Hotelu Westin w Warszawie odbył się BIG DATA: Think Big CEE Congress. Wydarzenie zgromadziło ponad 600 uczestników, w tym wybitnych ekspertów nie tylko z Polski, ale też uznane zagraniczne autorytety zajmujące się tematyką Big Data. Kongres to jedyne takie międzysektorowe spotkanie, w którym udział wzięli nie tylko przedstawiciele wiodących firm technologicznych, lecz również największe w regionie spółki korzystające z tego typu rozwiązań, przedstawiciele administracji centralnej, organizacji pozarządowych, etc.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Przewodniczący Rady Programowej, Pan Maciej Witucki. Po otwarciu swoją prezentację wygłosił Matt Ariker, Chief Operating Officer McKinsey & Company. Pierwszy blok tematyczny dotyczył szans i zagrożeń z punktu widzenia końcowego odbiorcy i społeczeństwa. Blok rozpoczął się wystąpieniem prof. Witolda Abramowicza z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i SAP Polska; w dalszej jego części odbył się panel dyskusyjny z udziałem m.in. prezesów: Banku Citi Handlowego – Sławomira S. Sikory, BZ WBKMateusza Morawieckiego, Orange Polska - Piotra Muszyńskiego, Ministra Romana Dmowskiego.

Kolejny blok tematyczny dotyczył kwestii prawno-regulacyjnych. W dyskusji moderowanej przez mec. Xawerego Konarskiego zabrali głos m.in. Wojciech Wiewiórowski – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Lidia Kozłowska – Wiceprezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Pierwszy dzień zakończył blok nt. modeli monetyzacji Big Data. O sposobach generowania dodatkowych przychodów dzięki użyciu nowych metod mówili m.in. Robert Mirbaha – Managing Director Motionlogic GmbH, Michał Pieprzny – Dyrektor Zarządzający Loyalty Partner Polska (PAYBACK), czy też Maciej Plebański – Prezes Zarządu T-Systems Polska.

bEgnuDIn

Wizja Polski jako zagłębia usług Big Data to temat, który otworzył drugi dzień Kongresu. O obecnym, potencjalnym i przyszłym stanie mówili przedstawiciele pracodawców, spółek technologicznych, firm doradczych, naukowcy. Ostatni blok poświęcony był praktycznemu wdrożeniu Big Data w organizacji. Rozpoczął się wystąpieniem Stephena Brobsta – Chief Technology Officer for Teradata Corporation. Dalsze prezentacje dotyczyły sektora transportowego oraz HR-owego. Blok zakończył się panelem dyskusyjnym podsumowującym najlepsze dotychczasowe praktyki i rozwiązania.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia, jak też zapraszamy na kolejną edycją BIG DATA: Think Big CEE Congress, która odbędzie się 22 – 23 kwietnia 2015r.

Pierwsza edycja BIG DATA: Think Big CEE Congress zakończyła się niewątpliwym sukcesem. Jest to pierwsze takie wydarzenie w regionie, organizowane na tak dużą skalę, skupiające międzysektorową grupę docelową, poruszające kompleksowe z biznesowego punktu widzenia tematy.

Więcej informacji na stronie: www.bigdatacongress.pl

bEgnuDIO
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)