Notowania

Przejdź na
strategie
07.04.2011 13:46

Rok 2011: Bądź krok przed konkurencją – trendy w pozyskiwaniu kapitału

Jak pozyskać kapitał dla firm? Na to pytanie odpowiedzą specjaliści w trakcie cyklu konferencji...

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak pozyskać kapitał dla firm? Na to pytanie odpowiedzą specjaliści w trakcie cyklu konferencji „Rok 2011: Bądź krok przed konkurencją – trendy w pozyskiwaniu kapitału”.

* *

Cykl konferencji dla przedsiębiorców organizuje międzynarodowe stowarzyszenie ACCA skupiające specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów oraz partnerzy merytoryczni: lider w bankowości inwestycyjnej i w procesach IPO Trigon Dom Maklerski oraz wiodąca firma doradztwa podatkowego Grant Thornton Frąckowiak. Konferencje odbędą się w pięciu miastach Polski: 18 kwietnia w Poznaniu, 19 kwietnia w Sopocie, 10 maja w Krakowie, 11maja w Katowicach oraz 16 maja we Wrocławiu.

Według najnowszych badań aż 59% polskich przedsiębiorców planuje przejęcie innych spółek*. Umiejętne dostrzeganie pojawiających się na rynku szans rozwoju dla firm to często klucz do sukcesu. Dostęp do nowych technologii, wejście na nowe rynki geograficzne, poszerzenie skali działalności jak również obniżenie kosztów operacyjnych to czynniki, które wpływają na optymizm polskich przedsiębiorców w stosunku do metod rozwoju takich jak fuzje i przejęcia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku specjaliści z Trigon Domu Maklerskiego oraz firmy Grant Thornton Frąckowiak przedstawią w trakcie konferencji najodpowiedniejsze źródła finansowania rozwoju przedsiębiorstw. Zabiorą głos na temat:

* **sytuacji makroekonomicznej w Polsce i na świecie** oraz jej wpływie na źródła pozyskiwania kapitału przez polskie firmy
* **trendów pozyskiwania taniego kapitału** dla firm w różnym stadium rozwoju,
* właściwego przygotowania **struktury podatkowej dla rozwijających się firm**,
* czynników rozwoju wynikających z **prowadzenia właściwej sprawozdawczości finansowej**.

Partnerami konferencji są: Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Izba Przemysłowo Handlowa w Krakowie, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Dolnośląska Izba Gospodarcza.

Patronat medialny nad cyklem konferencji Rok 2011: Bądź krok przed konkurencją – trendy w pozyskiwaniu kapitału objęli: portal Money.pl, Radio Gdańsk, „Strategie” Pismo Dyrektorów Finansowych.

*Źródło: Badania International Business Report 2011 (IBR), Grant Thornton InternationalTagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz