Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strategie
05.11.2012 14:35

Rozpoczyna się V edycja Laurów Magellana

Od października rusza piąta edycja konkursu biznesowego Laury Magellana organizowanego przez Korporację Absolwentów UEK.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Od października rusza piąta edycja konkursu biznesowego Laury Magellana organizowanego przez Korporację Absolwentów UEK. Ideą konkursu jest poszukiwanie współczesnych Magellanów – ludzi zmieniających dzisiejszy świat, wyróżniający się wizjonerstwem i magellanowską postawą, łączących wizję z umiejętnością jej realizacji. Uroczysta Gala, w trakcie której zostaną ogłoszone wyniki, odbędzie się 1 lutego 2013 roku, tradycyjnie w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. *

Korporacja Absolwentów UEK (KUEK), organizując już od kilku lat Laury Magellana, wpisuje się w grono organizacji dbających o jakoś zarządzania i promowanie magellanowskiej postawy w świecie biznesu. Poza podstawową, otwartą kategorią: Magellana Roku, laureaci wybierani są jeszcze w innych kategoriach, przeznaczonych dla Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, są nimi: Przedsiębiorca Roku, Menedżer Roku, Osiągnięcie Pozazawodowe Roku, Debiut Roku. Zarząd KUEK przyznaje także nagrody za Całokształt Osiągnięć Zawodowych. W zeszłych latach laureatami byli m.in.: Prof. Leszek Balcerowicz (Magellan roku 2010), Wojciech Sobieraj (Magellan 2009 roku), Sobiesław Zasada (Nagroda za Całokształt Osiągnięć w 2008 roku).

Obecnie rozpoczyna się piąta edycja Laurów. Organizatorzy rok rocznie zaskakują świetnym doborem międzynarodowego jury, w którym zasiadają nie tylko ludzie biznesu ale także nauki, sportu i kultury. W tym roku w jury konkursu zasiądą: Olivier Eaton Williamson, ekonomista, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2009 roku, Prof. Fredmund Malik, założyciel Malik Management, światowego lidera zaawansowanych i kompleksowych rozwiązań zarządczych dla firm i rządów, Prof. Jerzy Hausner, polityk i ekonomista, Dr Irena Eris, współwłaścicielka i założycielka firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Grzegorz Hajdarowicz, przedsiębiorca, producent filmowy, Krzysztof Hołowczyc, polski kierowca rajdowy, prezenter telewizyjny, Prof. UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Bartosz Jacyna, jako Sekretarz Jury, przedstawiciel KUEK.

_ - Cieszę się, że Laury Magellana to coraz bardziej rozpoznawalny punkt biznesowego kalendarium w Polsce. Staramy się, aby każda edycja była wyjątkowa i nagradzała wyjątkowych ludzi o magellanowskiej postawie. Fakt, że to już piąta edycja najlepiej pokazuje, że nasze starania przynoszą efekty i znajdują uznanie środowiska biznesowego i mediów. – _ komentuje Dorota Budzińska-Wiska, Dyrektor Konkursu Laury Magellana.

_ - W dzisiejszych czasach zarządzanie stało się jedną z najbardziej istotnych profesji. Dotyka ono gospodarki, organizacji, a także każdego aspektu codziennego życia. Odkryliśmy, że inicjatywa Konkursu Laury Magellana jest dedykowana właśnie zarządzaniu. Nasza decyzja o zostaniu Mecenasem jest zatem bardzo przemyślana i oczekujemy wyłonienia najbardziej wyróżniających się Polskich Menedżerów w różnych kategoriach Konkursu, jak również spotkania tych, którzy dbają o zrównoważone osiąganie celów podejmując szereg działań w ramach różnych możliwych inicjatyw. _– stwierdza Prof. Fredmund Malik, założyciel i Prezes Zarządu Malik Management - firmy będącej po raz drugi Mecenasem Konkursu Laury Magellana.

W tym roku początek konkursu został oficjalnie ogłoszony w stolicy, w czasie biznes lunchu zorganizowanego w restauracji Concept. Na spotkaniu gościli zarówno korporanci, przedstawiciele mediów, nominowani w latach ubiegłych, jak i jeden z jurorów, tegorocznej piątej już edycji Laurów Magellana – Grzegorz Hajdarowicz.

Do końca listopada są zgłaszani kandydaci do poszczególnych kategorii. Każdy może to zrobić za pośrednictwem strony http://www.laurymagellana.pl. Zwycięzcy zostaną wybrani w drugiej połowie stycznia najpierw przez jury konkursu a w drugiej kolejności przez członków Korporacji UEK. Wyniki poznamy na Gali 1 lutego 2013.

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz