Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Startup to nie tylko modne słowo

0
Podziel się:

W listopadzie Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na dwa niezwykłe, pełne emocji, wiedzy i inspiracji wydarzenia, które przyciągną uwagę startupowego świata.

Startup to nie tylko modne słowo
bEJLhrFh

W listopadzie Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na dwa niezwykłe, pełne emocji, wiedzy i inspiracji wydarzenia, które przyciągną uwagę startupowego świata. W ramach Rocket Spotlight będziemy mogli poznać i usłyszeć najlepszych z najlepszych, czyli finalistów największego na Pomorzu programu akceleracyjnego Starter Rocket. Na osoby, które dopiero myślą o rozwijaniu swojego biznesu, czeka z kolei Startup Sprint Unlimited. To 4 dni wypełnione warsztatami i spotkaniami z mentorami, pod okiem których uczestnicy rozwijają swoje pomysły biznesowe.

Właśnie dobiega końca pierwsza edycja programu akceleracyjnego Starter Rocket. Do ostatniego etapu dostało się 6 zespołów, które przez 4 miesiące rozwijały swoje pomysły. Wśród finalistów znalazły się takie startupy, jak: Fashionote, dr Poket, Pressium, Pin Your Client, StructView i SIP. Starter Rocket, którego partnerem jest InvestGDA, daje projektom szansę na sprawdzenie swoich produktów na rynkach zagranicznych i dodatkowe wsparcie finansowe do 150 000 zł.

W ramach programu startupy miały także szansę na spotkania z ponad 50 mentorami i doradcami. O tym, jaką wiedzę i umiejętności z nich wynieśli, będzie można przekonać się już 21 listopada podczas finału programu – na wydarzeniu Rocket Spotlight organizowanym podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dodatkowo, oprócz prezentacji startupów, w STARTERZE będzie można tego dnia spotkać inwestorów oraz posłuchać inspirujących wystąpień. Na Rocket Spotlight wystąpi m.in. Suchit Dash, były manager w PayPal, który swoje doświadczenie z Doliny Krzemowej wykorzystuje rozwijając w Berlinie startup Ifeelgoods, platformę pozwalającą nagradzać marketerom swoich partnerów biznesowych. Rocket Spotlight to wydarzenie, które przyciągnie zarówno startupy i osoby planujące założenie własnej firmy, jak i inwestorów i mentorów z Polski i zagranicy.

bEJLhrFj

– Rocket Spotlight to idealna szansa, żeby sprawdzić, że startup to nie tylko ładne słowo, ale też ogrom ciężkiej pracy, która pcha projekty dalej. Efekt nas samych zaskoczył – mówi Agnieszka Meller, manager Starter Rocket.

Jednak Rocket Spotlight to tylko część atrakcji, jakie w listopadzie przygotował STARTER. Osoby, które mają pomysł na biznes i chciałyby go zweryfikować, mogą także wziąć udział w Startup Sprint Unlimited:

– W trakcie 4 dni Startup Sprint Unlimited uczestników wydarzenia czekają warsztaty i spotkania z mentorami, wśród których są m.in. Arkadiusz Hajduk (przeswietl.pl), Kamil Dziadkiewicz (Omni3d) czy Stefan Batory (iTaxi). Udział w evencie umożliwia rozwinięcie pomysłu co najmniej do etapu prototypu. Jest to spore wyzwanie, ale wcześniejsze edycje pokazują, że przy odpowiednim wsparciu, które gwarantujemy, zadanie jest całkowicie wykonalne. Tegoroczna edycja Startup Sprint wyjątkowo z góry nie narzuca obszaru, w którym pomysł powinien być rozwijany, dlatego też spodziewamy się dużej różnorodności wśród projektów proponowanych przez uczestników wydarzenia – mówi Mateusz Cybula, organizator Startup Sprint Unlimited.

To tylko niektóre z inicjatyw Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, które udowadniają, że startupy – kojarzone często z opowiadaniem o pomysłach – mają możliwość nie tylko realizacji celów i założeń biznesowych, ale także osiągnięcia sukcesu, co pokazują liczne przykłady z zagranicy. Jak przekonuje STARTER, w Polsce też mamy szansę je realizować – przy odpowiednim wsparciu mentorów, pomocy przy inkubacji, a także ukierunkowaniu na osiągnięcie celów biznesowych.

bEJLhrFp

Więcej informacji i zapisy na Rocket Spotlight: http://spotlight.starterrocket.pl.

Więcej informacji i zapisy na Startup Sprint Unlimited: http://unlimited.startupsprint.org.

Oba wydarzenia są częścią Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego obchody co roku odbywają się w gdańskim STARTERZE. Więcej na temat Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 17-23 listopada, dostępnych jest na stronie: www.stp.inkubatorstarter.pl.

bEJLhrFK
strategie
patronat
KOMENTARZE
(0)