Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strategie
21.02.2012 09:13

Top 5. Najciekawsze rozwiązania IT w przemyśle w 2011 roku

Doceniono projekty, które szczególnie sprawdzają się w trudnych warunkach ekonomicznych i przyczyniają się do wzrostu efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Powen-Wafapomp, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, PGNiG, Polimex-Mostostal oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach – to tegoroczni laureaci rankingu * *„Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT w przemyśle”. * *R edakcja * *Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł uhonorowała projekty, które szczególnie sprawdzają się w trudnych warunkach ekonomicznych i przyczyniają się do wzrostu efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

W czasach społeczeństwa informacyjnego, dostępności i dużej swobody komunikacji, kluczem do sukcesu w biznesie staje się właściwa analiza danych. W dobie szybko zmieniającego się otoczenia makroekonomicznego coraz większego znaczenia nabierają odpowiednie narzędzia do przetwarzania i prognozowania. Wykorzystanie i dostępność IT w każdej dziedzinie życia firmy postępuje w szybkim tempie.

Celem dorocznego rankingu „Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT w przemyśle” jest propagowanie inwestycji w nowoczesne narzędzia informatyczne, które sprawdzają się zwłaszcza w trudnych warunkach ekonomicznych i przyczyniają się do wzrostu efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw. O atrakcyjności ocenianych przez redakcję Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł wdrożeń IT decydują także innowacyjność, skala projektu oraz możliwość postawienia wdrożenia za wzór do naśladowania dla innych.

„Najciekawsze z najlepszych..." to niejednokrotnie wdrożenia pionierskie, które zmieniają postrzeganie polskiej gospodarki i mają szansę zaowocować w przyszłości. Tytuły za rok 2011 otrzymały:

*Grupa Powen-Wafapomp, *za wdrożenie systemu klasy ERP wspomagającego zarządzanie, podmiot wdrażający: IFS Industrial and Financial Systems Poland. Wdrożenie systemu klasy ERP IFS Applications w Grupie Powen-Wafapomp umożliwiło integrację środowiska IT w firmie, doprowadziło do standaryzacji procesu realizacji zamówienia, ułatwiło inwentaryzację zasobów przedsiębiorstwa i usprawniło zarządzanie majątkiem.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, za budowę Systemu Zarządzania Infrastrukturą Techniczną (GIS) MPWiK Wrocław, producent oprogramowania: Sygnity, DHI Polska, DHI Czech Republic. Rozwiązanie to wspiera bieżącą eksploatację, pracę dyspozytorów utrzymania ruchu, procesy inwestycyjne, opracowania koncepcji rozbudowy i modernizacji sieci, co przyczynia się do bardziej efektywnego zarządzania całym przedsiębiorstwem i wyeliminowania strat.

PGNiG, za wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania SAP Business Suite, realizacja projektu: SAP Polska. Realizacja projektu wpłynęła na usprawnienie i ujednolicenie procesów budżetowania i planowania finansowego oraz zarządczego. Wdrożenie ujednoliciło zarządzanie sferą finansowo-księgową spółki, ułatwiło przepływ oraz podniosło jakość informacji w Grupie.

Polimex-Mostostal, za kompleksowe rozwiązanie informatyczne wspierające proces zakupów, wdrożenie projektu: Marketplanet – Otwarty Rynek Elektroniczny. Kluczowe rezultaty kompleksowego wdrożenia to m.in. oszczędności procesowe – skrócenie czasu wyboru dostawcy; łatwa identyfikacja odpowiedzialności za poszczególne etapy procesu zakupowego, szybki dostęp do uporządkowanych informacji dotyczących zakupu.

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach, za wdrożenie Systemu telemetrii i monitoringu mediów produkcyjnych, dostawca oprogramowania i urządzeń sieciowych: Astor. Wdrożenie kompleksowego systemu monitoringu mediów oraz stworzenie centralnego archiwum danych o ich jakości i zużyciu pozwoliło na zwiększenie ekonomiki poboru, racjonalizację zużycia i zmniejszenie kosztów ich wytwarzania.

Wręczenie wyróżnień „Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT w przemyśle” odbyło się w ramach sesji „Inteligentne przedsiębiorstwo” podczas Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”. Konferencja wieńczy roczny cykl organizowanych przez Grupę PTWP SA spotkań. Celem Forum „Zmieniamy Polski Przemysł” jest wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskiej gospodarce, promocja tego, co sprzyja jej rozwojowi oraz zwrócenie uwagi na elementy krępujące swobodę wolnorynkowych działań.

Forum „Zmieniamy Polski Przemysł” odbyło się 10 lutego br. w Warszawie. Wzięło w nim udział blisko 1000 najważniejszych postaci polskiej i europejskiej gospodarki. Wydarzenie stworzyło platformę wymiany myśli i poglądów między praktykami, teoretykami, politykami i osobami zaangażowanymi lub obserwującymi zmiany w przemyśle.

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz