Notowania

strategie
15.07.2011 11:23

VI Forum Outsourcingu - relacja z największej konferencji outsourcingowej w Polsce

Głównym tematem VI Forum Outsourcingu była pozycja Polski na globalnej mapie usług biznesowych oraz aktualne trendy i kierunki rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

W dniu 17 czerwca br. w warszawskim hotelu Westin odbyła się największa konferencja outsourcingowa w Polsce - VI Forum Outsourcingu organizowane przez Roadshow Polska oraz II Konferencja Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL).

Głównym tematem wydarzenia była pozycja Polski na globalnej mapie usług biznesowych oraz aktualne trendy i kierunki rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i na świecie.

Konferencja skupiła przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego, usługodawców, inwestorów, władze samorządowe, przedstawicieli rządu oraz potencjalnych klientów.

Gośćmi honorowymi byli – Członek Rady Ministrów Michał Boni, który podczas swojego 30 minutowego wystąpienia zaprezentował szereg informacji dotyczących warunków rozwoju innowacyjnego sektora usług biznesowych w Polsce 2030 oraz Podsekretarz Stanu *w Ministerstwie Gospodarki *Rafał Baniak, który od wielu lat wspiera rozwój branży BPO w Polsce.

Około 200 gości miało okazję do zapoznania się z najnowszym raportem ABSL, z którego wynika, iż w Polsce branża BPO/SSC rozwija się najszybciej wśród Państw Europy Centralnej i Wschodniej. Podczas szeregu wystąpień i dyskusji panelowych zastanawiano się nad szansami rozwoju sektora w Polsce i napływu nowych inwestycji, zwłaszcza z obszaru zaawansowanych usług opartych na wiedzy i projektów R&D. Poruszano tematy barier rozwoju outsourcingu usług w Polsce z perspektywy korporacji oraz roli samorządów we wspieraniu inwestycji w sektorze BPO.

Wnioski z szeregu dyskusji poruszanych podczas VI Forum Outsourcingu i II Konferencji ABSL udowodniły, iż temat outsourcingu jest w Polsce bardzo otwarty, jest sporo do zrobienia w kwestii edukowania polskiego społeczeństwa, wspierania rozwoju branży, a z drugiej strony promowania już znakomitej pozycji jaką nasz kraj osiągnął w sferze rozwoju sektora BPO/SSC.

Organizatorzy chcieliby podziękować wszystkim patronom, sponsorom, partnerom i mediom za wsparcie wydarzenia i zapraszają na kolejną edycję już za rok.

Jednocześnie Roadshow Polska wraz z Krajową Izbą Gospodarczą, Bankiem Millennium oraz przedstawicielami władz samorządowych zapraszają na cykl spotkań z przedsiębiorcami pod nazwą Regionalne Forum Biznesowe. Cykl konferencji odbywa się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego od maja do grudnia br. w największych miastach Polski. Więcej informacji na: www.roadshowpolska.pl

Tagi: strategie, patronat
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz