Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocław Global Forum o bezpieczeństwie i wyzwaniach ekonomicznych stojących przed Europą przed letnim szczytem NATO w Warszawie

0
Podziel się:

Wrocław Global Forum 2016 (@WGForum), które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 2-3 czerwca, zgromadzi światowych liderów, którzy omawiać będą najważniejsze wyzwania stojące przed Europą.

Wrocław Global Forum o bezpieczeństwie i wyzwaniach ekonomicznych stojących przed Europą przed letnim szczytem NATO w Warszawie
(Sergey Nivens - Fotolia.com)
bEKpkLit

Wrocław Global Forum 2016 (@WGForum)
, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 2-3 czerwca, zgromadzi światowych liderów, którzy omawiać będą najważniejsze wyzwania stojące przed Europą.

Tegoroczne Forum, którego gospodarzami są Atlantic Council, Miasto Wrocław i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM) odbywa się pod hasłem „Shaping the Policy and Business Agenda for a New Europe”. Dyskusje panelowe i przemówienia programowe obejmować będą szeroki wachlarz zagadnień od zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie, przez partnerstwo USA-Polska po Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) i kryzys migracyjny.

Wśród gości Wrocław Global Forum 2016 znajdą się krajowi i międzynarodowi liderzy, w tym Minister Spraw Zagranicznych Polski Witold Waszczykowski, Minister Spraw Zagranicznych Litwy Linas Linkevicius, była Minister Finansów Ukrainy Natalie Jaresko, zastępca sekretarza generalnego NATO Alexander Vershbow, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, Podsekretarz Stanu USA ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego Rose Gotemoeller, lider rosyjskiej Partii Narodowej Wolności Michaił Kasjanow oraz przewodniczący Atlantic Council i były ambasador USA w Singapurze i Chinach Gubernator Jon M. Huntsman, Jr. Dodatkowo podczas tegorocznego Forum głos zabiorą trzej członkowie amerykańskiego Kongresu: Senator Joe Manchin oraz członkowie Izby Reprezentantów - Ted Poe i Jan Schakowsky. Pełen program Forum dostępny jest tutaj. Transmisja na żywo dostępna będzietutaj.

bEKpkLiv

„Tegoroczne Wrocław Global Forum może pochwalić się wyjątkową listą gości z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych” - powiedział Prezes i CEO Atlantic Council, Frederick Kempe. „W czasach niepewności wiążących się z transatlantyckim partnerstwem, Forum, zapewnia liderom z obu stron Atlantyku szansę przedyskutowania wyzwań stojących przed społecznością europejską. Forum odbędzie się miesiąc przed szczytem NATO w Warszawie i stanowić będzie ramy dla ważnych rozmów na temat przyszłości sojuszu NATO, które odbędą się w Warszawie”- dodał Frederick Kempe.

„Każdego roku Wrocław Global Forum gromadzi czołowe osobistości odpowiadające za kształtowanie partnerstwa transatlantyckiego, odzwierciedlając tym samym cel Forum, jakim jest zapewnienie osobom odpowiedzialnym za kształtowanie i analizowanie polityki – platformy do rozmów na temat kluczowych kwestii, które zdefiniują przyszły kształt relacji transatlantyckich” - powiedział Sławomir Dębski, Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, powiedział: „Wrocław Global Forum to dla polskiej sceny wydarzeń o skali międzynarodowej wyjątkowa konferencja. To prestiżowe miejsce wymiany idei i dyskusji nad nimi pomiędzy przedstawicielami instytucji kształtujących zagraniczną politykę państw,organizacjami pozarządowymi i liderami biznesowymi. Tegoroczne Forum stanowi element bogatego kalendarza wydarzeń, które odbędą się we Wrocławiu, wśród których znaleźć można Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki UNESCO”.

Po zakończeniu Forum odbędzie się doroczna gala wręczeniaNagród Wolności Atlantic Council. W tym roku Atlantic Council uhonoruje nagrodami niemieckiego dyplomatę i byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Kanclerza Helmuta Kohla – doktora Horsta Teltschika za jego osiągnięcia w jednoczeniu Niemiec w szerszym kontekście europejskim; syryjską organizację humanitarną White Helmets za godną naśladowania odwagę i wyjątkowy wkład w obronę cywilną Syrii oraz podtrzymywanie uniwersalnych wartości praw człowieka w obliczu przytłaczającego niebezpieczeństwa w Syrii; polskiego filozofa, pisarza i teologa o. Macieja Ziębę za w jego godne naśladowania wysiłki w promowaniu demokracji i rozwijaniu zrozumienia i dialogu na świecie w czasach transformacji w Polsce i Europie; oraz dyrektor wykonawczą pakistańskiej Fundacji Praw Cyfrowych Nighat Dadę za jej osiągnięcia w dziedzinie rozwoju praw cyfrowych i praw kobiet w Pakistanie a także
zaangażowanie w proces demokratyzacji regulacji cyfrowych.

bEKpkLiB

Wrocław Global Forum jest otwarte na relacje prasowe. Poniżej znajduje się pełny program wydarzeń do relacjonowania w mediach. Osoby pragnące ubiegać się o akredytację na tegoroczne Forum powinny pobrać formularz znajdujący się pod linkiem tutaj i odesłać go do: Krzysztof Litwinek, krzysztof.litwinek@mslgroup.com. Szczegółowe informacje na temat Wrocław Global Forum znajdują się na stronie www.wroclawglobalforum.com.

bEKpkLiW
sponsorowane
strategie
patronat
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)