Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarządzanie wierzytelnościami – wkrótce pierwsze targi poświęcone procesom zapobiegania powstawaniu przeterminowanych należności i ich odzyskiwaniu

0
Podziel się:

Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na kondycję przedsiębiorstw jest zachowanie płynności finansowej, która zależy w ogromnej części od regulowania w terminie zobowiązań przez kontrahentów. Duża część faktur w Polsce jest regulowana z opóźnieniem (wg różnych źródeł jest to nawet powyżej 10% faktur). Eksperci zauważają też, że zadłużenie Polaków stale rośnie.

Zarządzanie wierzytelnościami – wkrótce pierwsze targi poświęcone procesom zapobiegania powstawaniu przeterminowanych należności i ich odzyskiwaniu

Odzyskiwanie długów wymaga zaangażowania znacznych środków finansowych, ale także zasobów kadrowych. Przedsiębiorcy poszukują nowych sposobów i metod usprawnienia procesu, którego celem jest zapobieganie powstawaniu przeterminowanych należności i ich odzyskiwanie, czyli efektywnego zarządzenia wierzytelnościami (zarówno w modelu wewnętrznym, jak i zewnętrznym). Wśród ekspertów jest pełna zgoda, że proces zarządzania wierzytelnościami jest jednym z kluczowych procesów dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Znajomość tego procesu, w tym usług i produktów związanych z zarządzaniem wierzytelnościami dostępnych na rynku, zwiększa efektywność zarządzania przedsiębiorstwem.

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się wśród ekspertów m.in. o otoczeniu legislacyjnym tego obszaru i zmianach, jakie w tym zakresie zachodzą, a także o konieczności dostosowania się do tych zmian.

Jak są zatem perspektywy i wyzwania dla zarządzania wierzytelnościami? Jak sobie radzić ze zmieniającym się otoczeniem prawnym? Z jakich nowych rozwiązań operacyjnych i informatycznych można skorzystać, aby zwiększyć efektywność zarządzania wierzytelnościami? Czyje i jakie usługi mogą wesprzeć ten proces w przedsiębiorstwie?

Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedzi już wkrótce w trakcie Targów Zarządzania Wierzytelnościami, która odbędą się 2 marca 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W trakcie tej imprezy będą prezentowane usługi i produkty oferowane na rynku zarządzania wierzytelnościami. Będzie ona również miejscem uzyskiwania informacji
o nowych rozwiązaniach i trendach w windykacji należności.

W trakcie targów będą miały miejsce prelekcje prowadzone przez wybitnych specjalistów branżowych, które będą swojego rodzaju kompendium wiedzy o rynku zarządzania wierzytelnościami (m.in. wskazanie najistotniejszych dla branży trendów rynkowych i inicjatyw legislacyjnych).

Targi Zarządzania Wierzytelnościami będą miały formę wystawy połączonej z konferencją. Impreza skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, a w szczególności do: kadry zarządzającej przedsiębiorstwami z rynku zarządzania wierzytelnościami, dyrektorów finansowych, skarbników korporacyjnych, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw reprezentujących różne gałęzie gospodarki, prawników, a także wszystkich ekspertów i specjalistów z zakresu zarządzania wierzytelnościami i windykacji (zarówno specjalistów operacyjnych, jak i finansowych).

Co więcej po raz pierwszy odbędzie się debata, w której wezmą udział przedstawiciele wierzycieli, komorników oraz dłużników, co pozwoli na większe zrozumienie wszystkich uczestników procesu zarządzania wierzytelnościami.

Materiał prasowy

strategie
patronat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)