Notowania

10.06.2009 11:40

Golf to sport i… inwestycja

W dniach 19-21 maja odbędzie się w Warszawie konferencja „Golf Investment & Development”, która będzie stanowiła europejskie forum wymiany doświadczeń.

Podziel się
Dodaj komentarz

W dniach 19-21 maja odbędzie się w Warszawie konferencja ,,Golf Investment & Development", która będzie stanowiła europejskie forum wymiany doświadczeń.

Organizatorem jest Universe Properties Group Sp. z o.o. - firma specjalizująca się w inwestycjach i pośrednictwie w obrocie nieruchomościami zlokalizowanymi przy polach golfowych, właściciel portalu www.golfproperties.pl.

Według prezesa zarządu firmy Universe Properties Group - Macieja Kaweckiego - w sumie udział w konferencji weźmie około 100 osób. Jej celem jest promowanie rozwoju pól golfowych i resortów rezydencjalnych wokół nich. Zaprezentowane zostaną na niej korzyści wynikające z inwestowania w nieruchomości przy polach golfowych. Przeprowadzona zostanie także analiza możliwych form finansowania tego typu inwestycji. W konferencji udział wezmą m.in. przedstawiciele Noble Banku, którzy przybliżą uczestnikom tę tematykę.

Kolejnymi gośćmi będą inwestorzy budujący resorty golfowe, osoby zainteresowane zakupem nieruchomości przy polach golfowych, właściciele i managerowie pól golfowych i otaczających je resortów, a także reprezentanci firm oferujących maszyny do pielęgnacji terenów zielonych, systemy nawodnieniowe, trawy itp.

Seminaria zostały podzielone na bloki tematyczne. Zaplanowano prelekcje dotyczące finansowania zakupu nieruchomości przy polach golfowych, wykłady dotyczące rozwoju golfa w Polsce i dalszych jego pespektyw oraz prezentację jednego z polskich projektów rezydencjalnych zlokalizowanych przy polu golfowym.

Przedstawiciele Universe Properties Group Sp. z o.o. omówią wybrane strategie sprzedaży nieruchomości golfowych. Na zaproszenie organizatora przybędzie jeden z managerów resortu golfowego, który podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie rozwoju takiego obiektu, począwszy od zaprojektowania pola golfowego, poprzez jego realizację, aż po sprzedaż nieruchomości i uruchomienie obiektu. Dla inwestorów indywidualnych przygotowano dodatkowo specjalny blok tematyczny, który w głównej mierze będzie dotyczył zalet mieszkania przy polu golfowym.

Gościem specjalnym konferencji będzie światowej klasy architekt, który przybliży uczestnikom kwestie związane z planowaniem inwestycji, wyborem właściwej lokalizacji, odpowiedniego gruntu, oraz zaprezentuje najnowsze trendy w master planach.

Podczas konferencji zostanie też przeanalizowany wpływ rozwoju pól golfowych na rozwój sektora turystycznego w danym kraju. Uwzględniając wzrost zainteresowania rynkiem nieruchomości golfowych w Europie Centralnej i Wschodniej, poruszona zostanie także tematyka inwestowania w tereny rezydencjalne w tym rejonie, a w szczególności analizie poddany zostanie rozmiar rynku i jego najbliższa przyszłość.

Omówione zostaną również koszty budowy resortu golfowego wraz z otaczającymi je terenami rezydencjalnymi w odniesieniu do poszczególnych krajów. W ramach podsumowania spotkania zaprezentowane zostaną perspektywy rozwoju rynku golfowego w Europie i na świecie.

Pierwszego dnia goście konferencji wezmą udział w turnieju golfowym, który rozpocznie się o godzinie 10.00 na polu golfowym w Rajszewie, a wieczorem spotkają się na powitalnej kolacji. Następnego dnia o godzinie 9.00 rozpocznie się sesja wykładów w jednej z sal konferencyjnych hotelu Hilton w Warszawie. Wykłady będą trwały do wieczora z przerwami na lunch oraz kilkoma krótszymi na kawę. Przerwy te stanowić będą doskonałą okazję do wymiany poglądów z innymi uczestnikami, jak również do nawiązania nowych kontaktów w branży golfa i nieruchomości. Wieczorem wszyscy spędzą miłe chwile w jednej z warszawskich restauracji. Chętni będą mogli później się pobawić w jednym z warszawskich klubów. Ostatniego dnia konferencji, czyli 21 maja, odbędzie się kilka interesujących wykładów, a o godzinie 15.00 nastąpi oficjalne zakończenie spotkania.

Wszyscy goście otrzymają zestaw materiałów konferencyjnych wraz z prezentacjami, pamiątkowym zdjęciem oraz upominkami od sponsorów.

Konferencja już dziś cieszy się sporym zainteresowaniem jej potencjalnych uczestników, dlatego organizator zastrzegł sobie prawo do decydowania o ich doborze, co z pewnością wpłynie korzystnie na jakość tego 3- dniowego spotkania. Według organizatora, dzięki obecności na spotkaniu wiodących deweloperów i managerów resortów golfowych, konferencja jest doskonałą propozycją dla inwestorów indywidualnych planujących zakup nieruchomości na polu golfowym. Uważa on, iż rynek ten w Polsce będzie rozwijał się w szybkim tempie, a inwestycje na obecnym etapie gwarantują wysokie zyski w średniej i długiej perspektywie czasowej. Szczegółowe informacje dotyczące konferencji ,,Golf Investment & Development" dostępne są na stronie: www.golfpropertiesconference.com.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz