Notowania

pkp
18.11.2014 13:55

100 tysięcy złotych dla pracownika PKP Cargo. Jeżeli odejdzie

Spółka ujawnia szczegóły propozycji, która ma na celu zmniejszenie zatrudnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)
Adam Purwin, prezes PKP Cargo

Maksymalnie 36-krotność miesięcznej pensji zaproponuje spółka PKP Cargo tym pracownikom, którzy zdecydują się na dobrowolne odejście. Przewoźnik tylko w ten sposób może zmniejszyć zatrudnienie, bo pracowników chronią wieloletnie gwarancje zatrudnienia.

Jak podała spółka, taka propozycja zostanie przedstawiona Radzie Nadzorczej podczas posiedzenia zaplanowanego na 27 listopada. Pracownicy, którzy zdecydują się na dobrowolne odejście w praktyce mogą liczyć nawet na ponad 100 tysięcy złotych.

_ - Dobra kondycja finansowa spółki pozwala sięgać po rozwiązania atrakcyjne dla naszych pracowników - _ mówi Adam Purwin, prezes zarządu PKP Cargo. _ - Program Dobrowolnych Odejść rozpatrujemy w kategoriach dobrej inwestycji, korzystnej dla obu stron. Spółce umożliwia optymalizację struktury zatrudnienia, a pracownikom godziwie rekompensuje rozstanie z firmą - przekonuje . _

Konieczność stworzenia takiego programu wynika stąd, że w PKP Cargo 95 procent zatrudnionych jest objętych wieloletnimi gwarancjami zatrudnienia, które na podstawie których około 20 tysięcy osób dodatkowo dostało akcje spółki. Będą je mogli sprzedawać od 30 października przyszłego roku.

Od 3 listopada w PKP Cargo trwa spór zbiorowy ze związkami zawodowymi działającymi w spółce. Dotyczy on m.in. kwestii płacowych. Związki domagają się m.in. premii z okazji Święta Kolejarza w wysokości 1 tysiąca złotych na pracownika.

W trzecim kwartale grupa PKP Cargo miała 99,1 miliona złotych zysku netto, co okazało się wynikiem o 15 procent lepszym od prognoz analityków. Przychody w tym czasie wyniosły 1,069 miliarda złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz