Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

150 osób ponownie zatrudnionych w Fiacie ma pracę do końca lipca

0
Podziel się:

Tyska fabryka Fiata, która w pierwszym kwartale roku zwolniła 1450 pracowników, niedługo później z powodu wzrostu zamówień ponownie przyjęła 150 osób, które wcześniej straciły zatrudnienie.

Luigi Galante, Prezes Zarządu Fiat Auto Poland
Luigi Galante, Prezes Zarządu Fiat Auto Poland (Fiat Auto Poland)
bEILfsdh

150 pracowników - zwolnionych, a następnie ponownie zatrudnionych w tyskiej fabryce Fiata na dwa miesiące - będzie miało przedłużone umowy o pracę o kolejny miesiąc - poinformował rzecznik Fiat Auto Poland Bogusław Cieślar.

_ Ci pracownicy będą mieć przedłużone umowy czasowe do końca lipca _ - powiedział Cieślar. Jak dodał, nowe umowy będą podpisywane w najbliższych dniach.

Tyska fabryka Fiata, która w pierwszym kwartale tego roku zwolniła 1450 pracowników, niedługo później z powodu wzrostu zamówień z rynków zagranicznych ponownie przyjęła do pracy 150 osób, które wcześniej straciły zatrudnienie. Pracownicy zostali zatrudnieni na dwa miesiące - maj i czerwiec. Teraz wiadomo, że będą mogli pracować co najmniej miesiąc dłużej.

bEILfsdj

W pierwszym kwartale tego roku tyska fabryka wyprodukowała 76 tys. 169 samochodów. Według wcześniejszych informacji, planowana na cały 2013 r. wielkość produkcji to poniżej 300 tys. aut, wobec niespełna 350 tys. w ubiegłym roku i ponad 600 tys. w rekordowym roku 2009.

W Tychach wytwarzany jest obecnie fiat 500, abarth, lancia ypsilon i ford ka (na zlecenie koncernu Forda)
. Zakład zatrudnia ok. 3,5 tys. osób. Po tegorocznej redukcji zatrudnienia fabryka rozpoczęła pracę na dwie zmiany, zamiast trzech.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwalniają 1450 pracowników. Dzisiaj... Tyska fabryka Fiata kończy proces zwolnień grupowych, w ramach których zakład zmniejsza zatrudnienie w sumie o 1450 osób.
Co dalej ze zwolnionymi pracownikami Fiata? Powiatowy Urząd Pracy w Tychach złożył wnioski o dodatkowe ponad 5,1 mln zł na różne formy wsparcia dla pracowników zwalnianych z fabryki Fiata.
Jest szansa na rozwój polskiej motoryzacji Pierwszą jaskółką ożywienia było uruchomienie produkcji modelu cascada w gliwickiej fabryce Opla.
bEILfsdK
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)