Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
asseco poland
28.08.2014 12:59

2,9 mld zł przychodów Grupy Asseco. Spółka zapowiada rozwój

Przychody Grupy są zdywersyfikowane sektorowo i rozkładały się odpowiednio: 40 procent na przedsiębiorstwa, 35 procent na banki i 25 procent na administrację publiczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco)
Adam Góral, prezes Asseco

Grupa Asseco wypracowała 2,9 mld zł przychodów w pierwszych dwóch kwartałach 2014r. Jest to 7% wzrost w stosunku do pierwszego półrocza 2013r. Porównując do tego samego okresu ubiegłego roku, zwiększono też wynik netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, który wyniósł na koniec czerwca 183 mln zł. Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych wzrosły o 5%, sięgając 2,3 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 295 mln zł.

Grupa Asseco opublikowała dzisiaj wyniki finansowe za pierwszą połowę roku. Jej przychody wyniosły 2,9 mld zł i wzrosły o 7 procent w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Udział rynków zagranicznych stanowił 72 procent, a krajowego 28 procent.

Przychody Grupy są zdywersyfikowane sektorowo i rozkładały się odpowiednio: 40 procent na przedsiębiorstwa, 35 procent na banki i 25 procent na administrację publiczną. Asseco konsekwentnie realizuje strategię rozwoju opartą na sprzedaży własnych rozwiązań informatycznych, które w analizowanym okresie przyniosły 2,3 miliardów złotych, co stanowi 81 procent przychodów ogółem - jest to 5 procent wzrost rok do roku. W pierwszym półroczu wygenerowano ponad 103 milionów złotych gotówki.

Asseco kontynuuje współpracę z kluczowymi klientami i aktywnie działa na rzecz nowych projektów. W minionych 6 miesiącach Grupa podpisała 2397 kontraktów i umów. W sierpniu portfel zamówień wyniósł 5,2 miliarda złotych i był wyższy o 3 procent w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

_ - Pierwsze dwa kwartały 2014 r. były okresem intensywnej pracy całej Grupy Asseco. Na wielu rynkach można było zaobserwować presję na spadek cen w sektorze usług IT, a także zawirowania gospodarcze oraz polityczne, które rzutowały na kondycję przedsiębiorstw. Mimo tych niesprzyjających okoliczności, naszym celem był i jest rozwój Grupy, a także przygotowanie jej do jeszcze szybszego wzrostu w przyszłości. Patrząc na nasze wyniki za pierwsze półrocze, mogę powiedzieć, że cel ten został osiągnięty _- powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland. _ - W pierwszej połowie roku zawarliśmy szereg istotnych nowych umów, które będą fundamentem do dalszego rozwoju Grupy w nadchodzących okresach - _ dodał.

Zobacz, jak zmieniał się kurs Grupy Asseco w ostatnich trzech miesiącach

W minionym półroczu Asseco Poland ukończyło prace nad systemem Universal Front End, który został stworzony z myślą o sektorze bankowym. Ponadto, flagowe rozwiązanie Pionu Energetyki - Asseco Utility Management System (AUMS), pojawi się u nowych klientów zarówno z sektora energetycznego, jak i telekomunikacyjnego. AUMS został doceniony także przez Gartnera i był jedynym polski systemem, który pojawił się w prestiżowym raporcie „Magic Quadrant”.

Grupa Asseco umacniała także obecność na rynku wschodnim - w Rosji, do której weszła rok temu, a także w Kazachstanie, gdzie dopiero rozpoczęła działalność. Najprężniej rozwijającym się regionem w pierwszym półroczu był rynek izraelski. Jego przychody wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku o 10 procent, do poziomu 1,4 miliarda złotych.

Strategia rozwoju Asseco zakłada dalszą międzynarodową ekspansję, przy jednoczesnym wykorzystywaniu efektu synergii pomiędzy poszczególnymi spółkami. Szczególnie interesujące są rynki wschodzące m.in. w Azji i Afryce. Jednocześnie Grupa koncentruje się na tym, co stanowi jej największą przewagą konkurencyjną – tworzeniu innowacyjnego oprogramowania dla głównych sektorów gospodarki.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: asseco poland, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz