Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

57 milionów złotych dofinansowania dla SCS

0
Podziel się:

Wrocławska spółka chce zarobić na wynikach swoich badań.

57 milionów złotych dofinansowania dla SCS
(SCS)

To największe w 2013 roku dofinansowanie na program badawczy, przyznane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Firma Stem Cells Spin S.A. dostanie 57 milionów złotych w ramach umowy na realizację projektu nowoczesnej linii do produkcji wyrobów medycznych i leków.

Notowana n na rynku New Connect spółka, której prezesem jest Grzegorz Smak (na zdjęciu), podpisała umowę na dofinansowanie w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu _ Demonstrator+ _. Projekt umożliwia dofinansowanie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych, których głównym celem jest wzmocnienie transferu wyników badań naukowych do gospodarki.

- _ Ze względu na charakter programu podpisanie umowy na realizację naszego projektu stanowi potwierdzenie nie tylko innowacyjności wynalazków będących w posiadaniu Stem Cells Spin, ale także ich potencjału komercjalizacyjnego - _ mówi Grzegorz Smak, członek zarządu oraz dyrektor generalny spółki Stem Cells Spin.

Stem Cells Spin S.A. realizuje strategię komercjalizacji opartą na wdrażaniu produktów na bazie komórek macierzystych na kolejne rynki. Spółka opracowała preparaty kosmetyczne oraz weterynaryjne środki pielęgnacyjne, które w 2012 roku wprowadziła na rynek pod własnymi markami Revitacell i Velvetyna.

Stem Cells Spin S.A. od 2009 roku komercjalizuje jedno z najciekawszych biotechnologicznych odkryć polskiej nauki ostatnich lat - komórki macierzyste MIC-1, czyli _ porożogenne _ komórki macierzyste, które nazywane są przyszłością medycyny regeneracyjnej i kosmetologii.

Do programu _ Demonstrator+ _ napłynęło w sumie 140 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 2,7 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)