Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action będzie rozwijać dystrybucję w Niemczech

0
Podziel się:

Polska spółka podbije niemiecki rynek IT? Na to liczy Piotr Bieliński, prezes zarządu firmy.

Action będzie rozwijać dystrybucję w Niemczech
(Agencja Martis CONSULTING)
bFfihEYB

Firma zamierza utworzyć spółkę z niemieckim partnerem na bazie aktyw spółki Devil. List inwestorski właśnie podpisano. - _ Chcemy zaangażować się w perspektywiczny podmiot na największym rynku IT w Europie _ – tłumaczy Piotr Bieliński, prezes zarządu.

Do zakończenia transakcji potrzebna będzie jeszcze tylko zgoda niemieckiego UOKiK-u. Zgodnie z podpisanym listem, Action ma objąć większościowy pakiet akcji spółki.

- _ Razem z partnerem powołujemy nową spółkę, jednak posiadającą wszystkie aktywa niezbędne do funkcjonowania i rozwijania biznesu od zaraz. Mowa o systemie informatycznym, bazach danych i znakomitej części kontraktów oraz kontynuowania relacji na bazie poprzedniej działalności spółki Devil. Naszym strategicznym założeniem jest zbudowanie lokalnego dystrybutora, operującego na bazie kontraktów pozyskanych od producentów obecnych na rynku w Niemczech _ – mówi Bieliński.

bFfihEYD

Firma liczy na szybki zwrot z inwestycji. – _ Pomoże nam w tym charakter tamtejszego rynku. Po pierwsze jest on siedmiokrotnie większy od polskiego, po drugie operuje na wyższych marżach, co nam bardzo odpowiada, bo pozwoli więcej zarobić _ – dodaje prezes.

Decyzja o podjęciu współpracy z niemieckim partnerem to efekt działań podejmowanych przez zespół ekspertów pod kierownictwem pana Marka Szarrasa, doradcy zarządu ds. nowych inwestycji. Twierdzi on, że firma w dalszym ciągu rozgląda się za nowymi partnerami.

Zobacz notowania spółki na giełdzie:

Action jest dystrybutorem sprzętu IT, RTV/AGD w Polsce. Spółka jest notowana na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w ramach indeksów sWIG80 i WIGdiv.

bFfihEYJ
Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK ukarał firmę śmieciową. Miała monopol? Wrocławska spółka Chemeko-System, jako pierwsza w Polsce, została ukarana za podwyższenie cen na odbiór śmieci.
Sfinks ukarany przez UOKiK. Będzie pozew Kierownictwo spółki jest oburzone decyzją urzędu. Nie zamierzają płacić prawie 0,5 mln zł i co więcej, zapowiadają skargę do sądu.
Lepsza ABC Data czy Action? Analitycy DI Investors rekomendują kupno akcji ABC Daty, z ceną docelową 3,80 zł (w dniu wydania...
bFfihEZe
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)