Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action myśli o rezygnacji z emisji akcji. Rozważa obligacje

0
Podziel się:

Action informował wcześniej, że zdecydował się na emisję, gdyż potrzebuje środków głównie na rozwój w Niemczech.

Action myśli o rezygnacji z emisji akcji. Rozważa obligacje
(Agencja Martis CONSULTING)
bEEaSWyd

Action ze względu na słabą koniunkturę na giełdzie poważnie myśli o rezygnacji z emisji akcji serii D. Jednym z rozważanych sposobów finansowania dalszego rozwoju grupy na rynkach zagranicznych jest emisja obligacji - poinformował PAP prezes Action Piotr Bieliński.

_ - Nie chcemy rezygnować z możliwości zdynamizowania naszego rozwoju i wykorzystania potencjału wynikającego z pozyskania dodatkowego źródła finansowania. Niestety, ze względu na słaby rynek poważenie rozważamy rezygnację z emisji akcji na rzecz innej formy pozyskania finansowania, jedną z opcji jest emisja obligacji _ - powiedział PAP Bieliński. _ - Musimy przyjrzeć się ofertom i wybrać najlepsze dla rozwoju grupy rozwiązanie _ - dodał.

NWZ Action w połowie kwietnia uchwaliło emisję w ramach subskrypcji prywatnej do 1,46 mln akcji s. D z wyłączeniem prawa poboru. Uchwała o emisji zawiera zapis, że cena emisyjna jednej akcji s. D nie może być niższa niż 50 zł. W czwartek o godz. 13.35 kurs akcji Action wynosi 46,04 zł.

bEEaSWyf

Notowania Action na giełdzie w ciągu ostatnich 3 miesięcy

Action informował wcześniej, że zdecydował się na emisję, gdyż potrzebuje środków głównie na rozwój w Niemczech, który ma spowodować przyspieszenie wzrostu całej grupy.

bEEaSWyG
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)