Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action nabywa udziały niemieckiej spółki

0
Podziel się:

Polski dystrybutor sprzętu IT oraz RTV/AGD dokupił 800 udziałów w firmie Devil GmbH.

Piotr Bieliński
Piotr Bieliński (Agencja Martis CONSULTING)
bFgkiQCZ

Wydał na nie milion euro. Tym samym stał się jedynym właścicielem niemieckiej spółki. Zdecydowano również o zmianie nazwy wykupionej firmy - z Devil na Action Europe. _ - Zmiana ma symboliczny charakter. Podkreśla przejście spółki w zupełnie nowy etap - _ komentuje Piotr Bieliński, prezes zarządu Action S.A.

W komunikacie prasowym Action S.A. podkreśla, że podjęte działania wpisują się w strategię polskiej spółki, która dąży do zbudowania silnego dystrybutora w Niemczech.

- _ Pierwsze miesiące funkcjonowania Devil GmbH potwierdziły trafność decyzji o wejściu na rynek niemiecki. To był czas odbudowy relacji z klientami, podpisania pierwszych dużych kontraktów, ale i weryfikacji naszych działań i strategii. Dziś wiemy, że mamy szansę w niedługim okresie zbudować w Niemczech podmiot porównywalny do Action S.A. - _ podkreśla Piotr Bieliński.

bFgkiQDb

Spółka tłumaczy w komunikacie prasowym, że silniejsze zaistnienie na rynku niemieckim ma znaczenie również dla polskich klientów Action. _ - Skala, którą uzyska grupa kapitałowa poprzez wzrost w Niemczech, pozwoli oferować w wielu miejscach lepsze ceny oraz szerszy wachlarz produktów i usług _- czytamy w informacji.

Na 16 kwietnia spółka zaplanowała walne zgromadzenie, na którym zostanie podjęta decyzja o emisji akcji. W ten sposób Action chce zdobyć środki między innymi na zdynamizowanie rozwoju biznesu na rynku niemieckim.

Notowania Action na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Spółka Action jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych, w ramach indeksu WIG50. Firma zajmuje się dystrybucją sprzętu IT oraz RTV/AGD. Jest również producentem sprzętu IT, biurowego i materiałów eksploatacyjnych pod własnymi markami Actina, ActiveJet, Actis i Pentagram. W 2013 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy Action wyniosły 4 749 183 tys. zł, a zysk netto 61 608 tys. zł.

bFgkiQDh

Czytaj więcej w Money.pl

bFgkiQDC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)