Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action podnosi prognozy. Inwestycja w Niemczech wypaliła

0
Podziel się:

Zarząd w dalszym ciągu ma obserwować sytuację finansową i nie wyklucza kolejnych korekt.

Piotr Bieliński, prezes zarządu Action
Piotr Bieliński, prezes zarządu Action (Agencja Martis CONSULTING)
bEEpTOqd

W związku z przewidywanym przez spółkę przekroczeniem o ponad 10 procent prognozowanych wyników na 2013 rok, dystrybutor sprzętu IT i RTV/AGD opublikował ich korektę. Nowe przewidywania mówią o sprzedaży rzędu 4,65 miliarda złotych i zysku na poziomie 61,5 milionów.

Według pierwotnych założeń przychody grupy miały wynieść 4, 22 mld zł, a zysk przekroczyć 54 mln zł, co stanowiłoby wzrost rok do roku odpowiednio o 20 i 13,5 procent. Po pierwszym półroczu prognozy były wykonane w 51,7 procentach w przypadku zysku i w 50,2 procentach dla przychodów.

Wątpliwości może budzić fakt tak odważnych planów, skoro dotychczasowe prognozy po sześciu miesiącach były wypełnione niemal dokładnie w połowie. Money.pl próbowało rozwiać te wątpliwości. Jak podkreśliła Dominika Lenkowska-Piechocka reprezentująca spółkę_ , drugie półrocze jest zawsze lepsze w dystrybucji od pierwszego. Z kolei czwarty kwartał to najlepszy czas w całym roku. _

bEEpTOqf

_ - Kiedy w kwietniu bieżącego roku publikowaliśmy prognozę wyników, nie było jeszcze mowy o dołączeniu do grupy kapitałowej Devil GmbH - zastrzega prezes Piotr Bieliński. - Przypominam, że ta spółka powstała na bazie niczym nie obciążonych aktywów Devil AG, a co najważniejsze od początku przynosi zyski. W 2013 zarobimy na czystko kilkaset tysięcy euro _- dodaje.

Action objęło 1,6 mln udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym nowo powstałej spółki i tym samym posiada w iększościowy pakiet. Devil to czwarta pod względem rozpoznawalności marka wśród dystrybutorów IT w Niemczech.

_ - Devil nie jest jedynym powodem podniesienia prognozy. Action przekroczył zakładany w pierwotnych prognozach przychód ze sprzedaży za okres od 1 stycznia 2013 do dnia dzisiejszego. Zawarliśmy też kilka znaczących umów przetargowych _- podkreśla Bieliński.

Poprawa wyników jest dostrzegana przez inwestorów giełdowych, którzy tylko przez ostatni rok podbili wartość akcji o 180 procent. Jest obecnie na rekordowych poziomach w ponad 7-letniej historii notowań na GPW.

bEEpTOql

Notowania akcji Action na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jak zapewnia zarząd, prognozowane wyniki będą na bieżąco weryfikowane z przyjętymi założeniami i realizowanym budżetem. W sytuacji wystąpienia rozbieżności o co najmniej 10 procent w przypadku przychodów lub wyniku netto, zarząd ma dokonać niezwłocznie kolejnych korekt.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEpTOqG
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)