Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dystrybucja it
22.04.2014 09:13

Action pozyska z akcji kilkadziesiąt milionów złotych

Pieniądze z emisji firma planuje przeznaczyć głównie na inwestycje w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Martis CONSULTING)
Piotr Bieliński

Walne zgromadzenie akcjonariuszy dystrybutora sprzętu IT i RTV zdecydowało o wypuszczeniu do 1,46 miliona prywatnych akcji. Pieniądze z emisji firma planuje przeznaczyć głównie na inwestycje w Niemczech, które mają spowodować przyspieszenie rozwoju całej grupy. _ - Dynamicznie rozwijamy się na rynku niemieckim i widzimy szansę na przyśpieszeniu tego tempa _ - powiedział Money.pl Piotr Bieliński, prezes Action S.A (na zdjęciu).

Emisja akcji odbędzie się jednak z wyłączeniem prawa poboru. Oznacza to, że dotychczasowi akcjonariusze spółki nie będą mieli pierwszeństwa w zakupie nowych akcji _ - Zdecydowaliśmy się na emisję bez prawa poboru, ponieważ zależy nam na jak najszybszym pozyskaniu środków z emisji. Przypominam, że przeprowadzenie emisji z prawem poboru wiąże się ze znacznie dłuższym procesem - skomentował Bieliński . _

Do uchwały o emisji wprowadzono zapis, że cena emisyjna jednej akcji nie może być niższa niż 50 złotych. Wartość akcji po zamknięciu ostatniej sesji na giełdzie wynosiła 49,18 złotych. Zapytany przez Money.pl dlaczego minimalny poziom ceny akcji jest wyższy od wartości rynkowej, Bieliński odpowiedział, że zarząd uważa, iż Action jest firmą rozwojową, perspektywiczną i nie ma konieczności _ rozwadnianie się za wszelką cenę _.

Firma ma zamiar wykorzystać pieniądze na inwestycje w Niemczech za pomocą zależnej spółki Action Europe, która dołączyła do grupy w zeszłym roku. Oprócz tego, spółka ma także w planach rozbudowę w zaplecze logistyczne.

Action przewiduje także wyraźny wzrost wyników w związku z emisją obligacji. _ - W opublikowanej ostatnio prognozie wyraźnie podkreśliliśmy różnice w tempie rozwoju między opcją z i bez środków z emisji. Action ma ambitny cel. W ciągu niedługiego czasu chce stać się trzecim dystrybutorem IT w Europie. Jeśli emisja zostanie zrealizowana, mimo braku prawa poboru, zyskają dotychczasowi akcjonariusze. Zaznaczam, że wśród nich są również kluczowi menedżerowie Action. To musi oznaczać, że wierzą w zasadność tego działania - _wyjaśnił Bieliński.

Zobacz jak Action radzi sobie na giełdzie:

Grupa Action SA to jeden z wiodących podmiotów na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz znaczący producent sprzętu komputerowego. Action dystrybuuje produkty największych dostawców na świecie m.in. Samsung, Hewlett-Packard, Apple, Toshiba, Intel, Asus, Lenovo.

Jest również producentem sprzętu IT pod własnymi markami: Actina (komputery stacjonarne, serwery), ActiveJet (materiały eksploatacyjne, produkty oświetleniowe i zasilające), Actis. Do Grupy Kapitałowej Action należy ogólnopolska sieć sklepów Sferis oferująca urządzenia IT, RTV/AGD, a także gram.pl - portal społecznościowy i sklep internetowy dla graczy komputerowych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: dystrybucja it, business news, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz