Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action rozwija współpracę z japońskim gigantem

0
Podziel się:

Fujitsu Technology Solutions i spółka Action, której przewodzi Piotr Bieliński, podpisały umowę dystrybucyjną.

Piotr Bieliński, prezes zarządu Action S.A.
Piotr Bieliński, prezes zarządu Action S.A. (mat.pras.)

Na jej mocy do oferty Action S.A. trafiła pełna gama produktów, rozwiązań oraz usług informatycznych japońskiej firmy.

_ - Podpisana umowa dystrybucyjna oznacza dla nas możliwość planowania długofalowego rozwoju biznesu z producentem i zwiększenie dynamiki. Dla nas kanał SMB i sektor Entersprise to niezwykle istotne obszary i dlatego zawsze z największym zaangażowaniem będziemy podchodzić do produktów i partnerów, którzy tam chcą się rozwijać _– komentuje Sławomir Harazin, wiceprezes zarządu Action S.A.

W ofercie spółki znajdują się wszystkie produkty Fujitsu Technology Solutions – serwery, pamięci masowe, stacje robocze, komputery biurkowe i urządzenia mobilne wraz z opcjami oraz dodatkowymi gwarancjami i usługami do tych produktów. Action inwestuje w rozwój biznesu Fujitsu i od III kwartału będzie dysponować kompletnym, 3-osobowym zespołem dedykowanym do linii produktów tej marki.

- _ Umowa z dystrybutorem Action S.A. znacząco zwiększa dostępność naszych produktów na rynku, co jest odpowiedzią na potrzeby naszych partnerów. Dotyczy ona obu obszarów - zarówno produktów Enterprise jak i Workplace. Warto podkreślić, że już od samego początku współpracy firma Action S.A. jako "Autoryzowany Dystrybutor Fujitsu" posiada zespół specjalistów dysponujących komplementarną wiedzą na temat naszych produktów, co ułatwia oferowanie ich przez naszych parterów do odbiorców końcowych _ – dodaje Mikołaj Bobiński, szef kanału sprzedaży partnerskiej Fujitsu Technology Solutions

Grupa Action S.A. działa na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce. Jest również producentem sprzętu komputerowego. Od 2006 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Notowania grupy Action na GPW w ostatnich trzech miesiącach

14 listopada 2011 roku spółka Action S.A. podpisała umowę sponsorską ze stołecznym klubem piłkarskim Legia Warszawa, na mocy której marka ActiveJet jest reklamowana do 31 grudnia 2013 roku na wszystkich materiałach i imprezach związanych z tym klubem.

Do Grupy kapitałowej Action należy ogólnopolska sieć sklepów Sferis, oferująca urządzenia IT, RTV/AGD, a także portal społecznościowy i sklep internetowy dla graczy komputerowych - gram.pl.

W pierwszym półroczu tego roku grupa kapitałowa Action S.A. osiągnęła 2 121 122 tys. zł przychodów ze sprzedaży i 28 370 tys. zł zysku netto, czyli odpowiednio o 37,7 proc. i 38,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

- _ Utrzymanie efektywnego i sprawnego biznesu przy tak dynamicznym rozwoju jest sztuką, a nam to wychodzi. Skupiliśmy się na tworzeniu przewag konkurencyjnych przy wykorzystaniu zróżnicowanego asortymentu i zasobów całej grupy kapitałowej. Stale poszukujemy nowych kontraktów handlowych i sposobów wykorzystania ich w istniejących kanałach sprzedaży - _ komentował na początku tego miesiąca wyniki finansowe Piotr Bieliński, prezes zarządu Action S.A.

Firma Fujitsu jest japońskim producentem technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), który oferuje pełen asortyment produktów, technologii, rozwiązań i usług. Ponad 170.000 osób obsługuje klientów w ponad 100 krajach. Skonsolidowane przychody Fujitsu Limited wyniosły w roku obrotowym, który zakończył się dla firmy 31 marca 2013 roku, około 47 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Action zwiększył przychody o niemal 40 procent Action szacuje, że w pierwszym półroczu 2013 r. wypracował 2.114 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 38,25 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku.
DI Investors wycenił ABC Datę, Action oraz AB Analitycy DI Investors, w raporcie z 19 czerwca, wydali rekomendację kupuj dla ABC Daty z ceną docelową na poziomie 3,8 zł, redukuj dla Action z ceną na poziomie 34 zł oraz neutralnie dla AB z ceną na poziomie 23 złotych.
Action planuje wypłacić dywidendę. Sprawdź, jaką Action planuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy kwotę 24.615.000 zł, co daje 1,50 zł na jedną akcję.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)