Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Admiral Boats chce współpracować ze stocznią z Norwegii

0
Podziel się:

Producent łodzi opublikował wyniki po trzech kwartałach 2014 roku.

Andrzej Bartoszewicz, prezes Admiral Boats
Andrzej Bartoszewicz, prezes Admiral Boats (Admiral Boats)
bFfDAvuJ

Dokładnie 659 łodzi sprzedała od początku roku spółka Admiral Boats, jedyna firma reprezentująca przemysł stoczniowy na warszawskiej giełdzie. Kluczowym rynkiem eksportowym dla spółki wciąż pozostaje Holandia.

_ - W trzecim kwartale w porównaniu do ubiegłego roku osiągnęliśmy dobre wyniki finansowe. Zwiększyliśmy poziom zysków oraz poprawiliśmy marże. Jednak sezonowość, która jest stałym elementem naszej działalności sprawia, że zwykle trzeci kwartał charakteryzuje się mniejszymi przychodami i zyskami niż drugi kwartał, który w tym roku nie był dla nas udany - _przyznaje Andrzej Bartoszewicz, prezes Admiral Boats.

Według informacji opublikowanych przez spółkę w trzecim kwartale jej EBITDA wyniosła 1,7 miliona złotych wobec 0,8 miliona złotych w tym samym okresie ubiegłego roku. Z kolei przychody ze sprzedaży spadły o ponad 10 procent do 9,5 miliona złotych. To efekt mniejszej sprzedaży do Holandii, a także braku sprzedaży łodzi na rynek rosyjski.

bFfDAvuL

Jak podkreśla Andrzej Bartoszewicz, we wrześniu spółka przeszła audyt przeprowadzony przez norweską stocznię. Zakończył się on pozytywnie i teraz Admiral Boats liczy na możliwość współpracy przy budowie statków dla tej stoczni.

_ - W ciągu kilku najbliższych miesięcy zakończymy pierwszy etap modernizacji zakładu w Tczewie i skoncentrujemy się na naszej działalności podstawowej, czyli produkcji łodzi motorowych, a także na rozwijaniu usług uzupełniających, czyli produkcji laminatu technicznego, remontach jednostek rzecznych oraz wytwarzaniu konstrukcji stalowych. Istotne oszczędności przyniesie nam zakończenie przenoszenia produkcji z wynajmowanych hal w miejscowości Kamień k. Gdyni do zakładu w Tczewie. W segmencie łodzi motorowych będziemy się koncentrować na sprzedaży lepiej wyposażonych modeli, na których realizujemy wyższe marże - _zapowiada prezes Admiral Boats.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfDAvvm
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)