Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aedes pozyskał kontrakt o wartości 16,9 miliona złotych

0
Podziel się:

Wykonywana przez spółkę inwestycja dotyczy budowy budynków wielorodzinnych.

Aedes pozyskał kontrakt o wartości 16,9 miliona złotych
(materiały prasowe)

Aedes S.A. zrealizuje zlecenie, którego przedmiotem jest budowa budynku wielorodzinnego wraz z pełna infrastrukturą. Wartość kontraktu to około 16,9 miliona złotych netto. Termin realizacji zamówienia to 19 miesięcy od wejścia firmy na plac budowy. Projekt ma być wykonywany w krakowskiej dzielnicy Prądnik Biały, a zleceniodawcą jest firma Sento 15.

_ - Powierzone nam zadanie dotyczy drugiego etapu realizacji całej inwestycji, na którą składają się trzy budynki wielorodzinne _– tłumaczy Maciej Targosz, prezes zarządu spółki. - _ Na plac budowy wejdziemy dokładnie 19. sierpnia. Prace planujemy zakończyć wiosną 2015 roku, o ile aura pogodowa pozwoli na spokojne prowadzenie robót _– dodaje.

Do końca listopada spółka zlecająca ma prawo ograniczenia zakresu prac do robót ziemnych oraz wylania fundamentów. Wówczas spółce Aedes będzie przysługiwać wynagrodzenie w wysokości 3,9 miliona złotych netto.

Spółka jest notowana na alternatywnym rynku obrotu New Connect od 18 czerwca 2012 roku. Raport za pierwszy kwartał bieżącego roku został opublikowany 15 maja, w którym pokazano zysk netto przed opodatkowaniem na poziomie 201 237,16 złotych. Rok do roku jest to spadek o 68 procent. Spadek przychodów w stosunku do pierwszego kwartału 2012 roku wyniósł 14,7 procent. Spółka tłumaczy słabsze wyniki pogorszeniem koniunktury na rynku nieruchomości w Polsce. Spadek popytu na mieszkania był wynikiem gorszej koniunktury gospodarczej oraz zakończenia programu Rodzina na Swoim.

W trzeci piątek lipca na posiedzeniu walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółka zadecydowała o wypłacie dywidendy w wysokości 0,02 złotych na jedną akcję. Zysk netto za rok 2012 wyniósł 1,15 miliona złotych. Łączny zysk podzielony, czyli wypłacony akcjonariuszom, wyniósł 113 tysięcy złotych, natomiast zysk zatrzymany w spółce wyniósł 1,04 miliona złotych i stanowi 90,4 procent łącznego zysku spółki.

Aedes specjalizuje się w wykonywaniu specjalistycznych robót budowlano-montażowych. Spółka podejmuje różnej wielkości zlecenia. Począwszy od pojedynczych elementów robót budowlanych, aż po generalne wykonawstwo. Specjalizacją firmy są obiekty mieszkaniowe oraz małe obiekty handlowe i biurowe. Wśród wykonywanych prac oferowana jest także kompleksowa aranżacja wnętrz.

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)