Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera z biletami na Pendolino. Poleciały głowy

0
Podziel się:

Ze stanowiskiem członka zarządu pożegnał się Paweł Hordyński. Zwolniono także dwóch dyrektorów.

Paweł Hordyński
Paweł Hordyński (materiały prasowe PKP Intercity)
bEUmovQl

Dziś ze stanowiskiem członka zarządu PKP Intercity pożegnał się Paweł Hordyński - to skutek awarii internetowego systemu sprzedaży biletów - podała spółka. Stanowiska straciło też dwóch dyrektorów: wykonawczy do spraw finansowych i wsparcia oraz biura informatyki.

W nocy z soboty na niedzielę PKP Intercity rozpoczęła sprzedaż biletów na nowe połączenia między miastami, realizowane przez pociągi Pendolino. Wbrew zapowiedziom bilety można było kupić jedynie w kasach, na stronach internetowych wyświetlany był komunikat o przerwie technologicznej.

_ - Prezes Zarządu PKP SA, Jakub Karnowski, mając na uwadze dobro pasażerów oraz dobre imię spółki PKP Intercity podjął decyzję o natychmiastowym odwołaniu Pawła Hordyńskiego ze stanowiska Członka Zarządu PKP Intercity. Stanowiska straciły również osoby bezpośrednio odpowiadające za wdrożenie sytemu sprzedaży biletów w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity _ - wskazała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

bEUmovQn

_ Powołano również zespół ekspertów nadzorowanych bezpośrednio przez przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP Intercity, Piotra Ciżkowicza, których zadaniem jest jak najszybsze przywrócenie sprawności systemu sprzedaży _ - dodano.

W komunikacie zaznaczono, że w ramach rekompensaty za niedogodności spowodowane błędami w systemie sprzedaży PKP Intercity w ostatnich dniach, podjęto decyzję o trzykrotnym zwiększeniu puli promocyjnych biletów na pociągi EIC Premium w cenie 49 zł na podróże do połowy stycznia 2015 r.

_ Pragnę przeprosić pasażerów oraz zapewnić, że już podejmujemy wszelkie działania, aby przywrócić pełny dostęp do systemu sprzedaży. W Intercity całodobowo działa sztab kryzysowy, któremu przewodniczy szef Rady Nadzorczej PKP IC, członek zarządu PKP Piotr Ciżkowicz _ - wskazał cytowany w komunikacie Karnowski.

Jednocześnie spółka informowała wcześniej, że zamiast 13 składów Pendolino 14 grudnia na trasy wyruszy 9 pociągów. Jak tłumaczyła rzeczniczka prasowa PKP Intercity Zuzanna Szopowska, zmniejszenie liczby składów związane jest z opóźnieniami w dostarczaniu ich przez producenta.

bEUmovQt
bEUmovQO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)