Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozwała Comarch. Żąda 34,5 miliona złotych

0
Podziel się:

Zarząd Comarch S.A. informuje o otrzymaniu w dniu 14 stycznia 2015 z Sądu Okręgowego w Warszawie pozwu - poinformowała spółka.

Janusz Filipiak, prezes Comarch
Janusz Filipiak, prezes Comarch (Comarch)
bFfjDjpN

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozwała Comarch o zapłatę prawie 34,5 miliona złotych kar umownych - podał Comarch w specjalnym komunikacie.

- _ Zarząd Comarch S.A. informuje o otrzymaniu w dniu 14 stycznia 2015 z Sądu Okręgowego w Warszawie pozwu w sprawie z powództwa ARiMR o zapłatę kwoty 34 493 717,28 zł tytułem naliczonych przez ARiMR kar umownych. Comarch S.A., zgodnie z zarządzeniem sądu, złoży odpowiedź na pozew w terminie 60 dni od dnia jego otrzymania _ - poinformowała spółka.

Jednocześnie zarząd spółki podtrzymuje swoje dotychczasowe stanowisko, że naliczenie kar umownych dochodzonych pozwem nie znajduje uzasadnienia, ani oparcia w postanowieniach zawartej z ARiMR mowy. Comarch informuje również, że pomimo sporu dotyczącego naliczonych kar umownych, umowa jest realizowana na bieżąco.

bFfjDjpP

Sprawdź kurs akcji Comarch w ostatnich 3 miesiącach

W ubiegłym roku w maju ARiMR wystawiła spółce notę księgową na 32,5 mln zł tytułem kar umownych naliczonych za opóźnienia w sierpniu 2013 roku przy świadczeniu usług wynikających z umowy na utrzymanie, modyfikację i ulepszanie systemów aplikacyjnych OFSA dla Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfjDjqq
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)