Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agora w drugiej połowie roku otworzy dwa kina Helios

0
Podziel się:

Spółka ma obecnie 34 kina wielosalowe Helios z łączną liczbą 180 ekranów.

Bartosz Hojka, prezes Agory
Bartosz Hojka, prezes Agory (Agora)
bEJLYYmt

Agora w drugiej połowie 2014 roku planuje otworzyć kina Helios w Starachowicach (4 ekrany) oraz w Jeleniej Górze (7 ekranów) - poinformował podczas telekonferencji Bartosz Hojka, prezes Agory.

_ - W drugiej połowie tego roku planujemy otworzyć kolejne dwa kina w ramach sieci Helios: czteroekranowe kino w Starachowicach i siedmioekranowe w Jeleniej Górze. Dotychczas, w tym roku, a konkretnie w marcu, udało nam się już otworzyć kina w Kaliszu i Sedlcach _ - powiedział Hojka.

W prezentacji wynikowej Agora podała, że ma obecnie 34 kina wielosalowe Helios z łączną liczbą 180 ekranów.

bEJLYYmv

Prezes Hojka dodał, że na wyniki segmentu film i książka Agory w kolejnych kwartałach wpływ będą miały projekty filmowe.

_ - 9 maja do oferty Next Film (spółki zależnej Agory - PAP) trafił film "Powstanie Warszawskie". W tym roku do dystrybucji trafią jeszcze trzy filmy, w tym dwa, których jesteśmy koproducentem _ - powiedział prezes.

Agora podała, że w jeszcze pierwszej połowie roku do dystrybucji trafi film _ Karuzela _, zaś na drugą połowę roku przewidziane są filmy _ Bogowie _ oraz _ Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata _.

W segmencie film i książka Agora w pierwszym kwartale 2014 roku miała 70,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, 5,1 mln zł zysku EBIT oraz 11,3 mln zł zysku EBITDA. W analogicznym okresie 2013 roku było to odpowiednio: 68,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 3,1 mln zł zysku EBIT oraz 10,5 mln zł zysku EBITDA.

bEJLYYmB

Raportowany w ramach segmentu film i książka, pion projekty specjalne Agory w pierwszym kwartale 2014 roku nie odnotował przychodów z tytułu koprodukcji filmowej.

bEJLYYmW
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)